Ulepsz tłumacza Google

Wszyscy wiemy, jak niedoskonały jest tłumacz od Google. Jeśli chcesz, możesz go usprawnić.

Tłumacz Google to narzędzie, z którego wiele razy korzystałem do tłumaczenia m.in. azjatyckich witryn na nieco bardziej zrozumiały język. Niestety, nie jest to narzędzie doskonałe, zwłaszcza jeśli chcesz tłumaczyć języki, które nie pochodzą z jednej rodziny, albo – tak jak w przypadku polskiego – cechuje je deklinacja wyrazów. Tłumacząc obcojęzyczne zwroty na nasz język często otrzymujemy absurdalne, błędne wyrażenia.

Inżynierowie Google zdają sobie z tego sprawę, dlatego stworzyli aplikację Crowdsource, dzięki której sami będziemy mogli poprawiać algorytm tłumaczący. Wystarczy podać, które języki znamy, a aplkacja będzie podsuwać nam do rozpoznania odręczne pismo czy zdjęcia napisów w obcym języku a także wyrażenia i złożone zdania do przetłumaczenia.

Na trop tej aplikacji wpadli dziennikarze Android Police i od razu poinformowali o jej istnieniu, dopiero wtedy pracownicy Google przyznali się, że pracują nad tym projektem. Do tej pory nie było o nim zbyt głośno, gdyż aplikacja jest w fazie rozwojowej. Jeśli chcesz, by projekt dalej ewoluował – a tłumacz w końcu zrozumiał język polski – ściągnij ją i naucz aplikację swojego rodzimego języka.

W tech chwili Crowdsource dostępny jest wyłącznie na telefony z Androidem, ale przedstawiciele Google zapowiedzieli, że już pracują nad wersją na iOS-a.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz