Ubisoft twierdzi, że wkrótce skończy się era klasycznych konsol

Według Yvesa Guillemot następna generacja konsol będzie ostatnią.

Mimo iż PlayStation 4 i Xbox One cieszą się ogromną popularnością, coraz częściej wspomina się o ich następcach. Od premiery najnowszej generacji konsol minęło już pięć lat, nic więc dziwnego, że gracze oczekują odświeżenia na rynku. Mówi się, że kolejne generacje trafią do sprzedaży za ok. 2-3 lata i plotki te dość ostrożnie potwierdzają przedstawiciele obu korporacji, twierdząc, że 2021 rok to idealny moment na to, żeby zacząć myśleć o wymianie konsoli na lepszy sprzęt. Według niektórych – ostatnią generację klasycznych konsol.

Yves Guillemot, CEO Ubisoftu, udzielił serwisowi Variety wywiadu, w którym stwierdza, że musimy pożegnać się z konsolami, jakie znamy. Usługi strumieniowania mediów rozwijają się coraz prężniej i to w nich branża widzi przyszłość cyfrowej rozrywki. Według Guillemot era hardware’u dobiega końca, nic nie uzasadnia nieustannego wyścigu technologicznych zbrojeń, gdyż branża dysponuje coraz lepszymi rozwiązania strumieniującymi gry i tylko kwestią czasu jest porzucenie przez producentów klasycznych konsol na rzecz usług chmurowych.

Do tych słów warto oczywiście podejść z dużą dozą rezerwy. Dopiero za kilka lat zobaczymy, czy słowa Guillemot okazały się prawdziwe.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz