Uber zdalnie sterowany

Znienawidzony przez taksówkarzy Uber chce jeszcze bardziej ograniczyć koszty swojego funkcjonowania – zrezygnować z kierowcy na rzecz sztucznej inteligencji.

Agencja Reuters poinformowała, że przedstawiciele Ubera przybyli do Niemiec, by negocjować stworzenie floty autonomicznych samochodów, które zastąpiłyby ludzkich kierowców. Przy okazji dziennikarze niemieckiego pisma Manager Magazin podzielili się ciekawą informacją od anonimowego informatora: podobno Uber zamówił 100 tysięcy Mercedesów S-Class. Choć auta będą wyposażone w systemu inteligentne, nie będą w pełni autonomiczne; Uber dopiero przymierza się do zrewolucjonizowania rynku i najprawdopodobniej dopiero bada potencjał floty, która za kilka lat może zmienić sposób komunikowania się  w mieście.

Przedstawiciele Mercedesa twierdzą, że S-Class może zyskać świadomość nie wcześniej, niż w 2020 roku. Jeśli informacje dziennikarzy Reutersa i Manager Magazine potwierdzą się, będziemy mieli pierwszy poważny sygnał, że zapowiedzi Ubera o chęci zautomatyzowania rynku przewozu osób nie są tylko marzeniem firmy, ale także długofalowym celem, do którego będzie dążyć przez najbliższe miesiące. Niewykluczone, że w nowym dziesięcioleciu autonomiczne taksówki będą na porządku dziennym.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz