Uber stawia na rowery

Uber rozszerza usługę wynajmu rowerów JUMP na Europę, w pierwszej kolejności skorzystają z niej Berlińczycy.

W kwietniu tego roku Uber przejął firmę JUMP Bikes, z którą współpracował w San Francisco w ramach programu pilotażowego, w trakcie którego mieszkańcy miasta otrzymali możliwość przetestowania 250 elektrycznych rowerów. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem i aprobatą ze strony użytkowników, którzy chwalili wygodę jazdy oraz przyjazną środowisku formę przemieszczania się po mieście.

Korzystanie z uberowych rowerów jest bardzo proste. Jeśli znajdujemy się w mieście, w którym dostępne są rowery JUMP, wystarczy w aplikacji kliknąć na ikonę w górnym lewym rogu ekranu i zmienić środek transportu na rower. Oprogramowanie wyświetli nam, gdzie znajdują się najbliższe rower, które odblokujemy przy pomocy pinu. Odstawianie rowerów jest równie proste – wystarczy tylko przypiąć je w wyznaczonym miejscu.

Rowery JUMP wyposażono w asystę elektroniczną, która zapewnia przyspieszenie rzędu 30 km/h podczas pedałowania, dzięki czemu bez trudu pokonamy wzniesienia i pagórki. Jednoślady otrzymały też zintegrowany, inteligentny GPS, pozwalający na bezpieczną jazdę w przestrzeni miejskiej oraz mechanizm przypinania w kształcie litery U, pozwalający na odstawienie roweru w wyznaczonych punktach (stojakach i strefach parkingowych). Takie rozwiązanie ma zapobiegać lekkomyślności kierujących, którym z roztargnienia zdarza się zostawić rower w przypadkowym miejscu. Warto w tym miejscu zauważyć, że rowery JUMP w aplikacji Uber wypożyczyło już pół miliona użytkowników, którzy skorzystali z nich ponad 5 milionów razy.

Demokratyzacja transportu miejskiego

Cieszy nas perspektywa rozwoju rynku przejazdów rowerowych, ponieważ to wygodny i przyjazny środowisku sposób transportu w miastach o dużym zagęszczeniu, ograniczonej przestrzeni i korkach. (…) Odkąd objąłem stanowisko CEO w firmie Uber, wyraźnie sygnalizowałem, że skupimy się na byciu prawdziwym i długoterminowym partnerem dla miast. Takie partnerstwo przyjmuje wiele różnych form. Uber dzieli z miastami te same cele i wyzwania na całym świecie. Są nimi: ograniczenie zanieczyszczenia powietrza, zmniejszenie korków i zwiększenie dostępu do czystszych form transportu – mówi Dara Khosrowshahi.

Prezes Ubera podkreśla również, że jednym z priorytetów firmy jest dzisiaj „demokratyzacja mobilności”, przez którą rozumie nie tylko łatwość przemieszczania się po mieście, lecz także możliwość korzystania z różnorodnych form transportu.

Berlin będzie pierwszym europejskim miastem, w którym Uber wprowadzi możliwość wypożyczania w aplikacji rowerów elektrycznych. Charakterystyczne rowery będą dostępne dla mieszkańców z końcem kalendarzowego lata, a jeszcze w tym roku firma planuje rozszerzyć usługę na kolejne europejskie miasta.

Informacja prasowa

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz