Uber gra w zielone

Przedstawiciele Ubera chcą nakłonić swoich kierowców do przesiadki na elektryczne auta.

Prędzej czy później ludzkość będzie musiała przesiąść się na ekologiczne auta. Wielkie koncerny motoryzacyjne coraz częściej zapewniają, że na przestrzeni kilku, kilkunastu lat porzucą silniki spalinowe na rzecz tych elektrycznych. Jak się okazuje, tę rewolucję wesprze także Uber.

Firma poinformowała, że wprowadzi w Wielkiej Brytanii pilotażowy program „Clean Air Plan”, w ramach którego wymusi na kierowcach pracujących dla na terenie Londynu przesiadkę na auta elektryczne. Plan ma wejść w fazę realizacji w 2025 roku i do tego roku współpracownicy Ubera mają czas, aby zmienić auto na bardziej ekologiczne.

Aby zachęcić kierowców do zmiany auta, Uber wprowadzi specjalny fundusz zapomogowy, w ramach którego wesprze współpracowników kwotą do 5000 funtów na zakup nowego pojazdu z silnikiem elektrycznym bądź hybrydowym. Firma przeznaczy na ten program około 150 milionów funtów, a w planach ma także wprowadzenie funduszu dla osób, które zrezygnują z jazdy samochodami z silnikiem diesela.

Nie mamy pewności, czy program zakończy się sukcesem, nie wiadomo także, czy Uber zdoła utrzymać się na rynku do 2025 roku, jednego jesteśmy jednak pewni: na naszych oczach rodzi się mała rewolucja, za kilkanaście lat samochody spalinowe zaczną powoli odchodzić do lamusa. A my napędzimy tym samym walkę z globalnym ociepleniem. Powolną ale na masową skalę.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz