Tylko dwie Xperie w 2016 roku?

Sony na rynku mobilnym nie radzi sobie najlepiej. Choć firma raz na jakiś czas wypuszcza przyzwoity sprzęt, daleko jej do liderów pokroju Apple czy Samsunga. W 2016 roku będzie jeszcze gorzej.

Pamiętamy taki czas, gdy raz na kilka miesięcy Sony wypuszczało na rynek po kilka nowych słuchawek. Te czasy już dawno minęły, a jak donoszą dziennikarze z DigiTimes, najbliższy rok może być dla Sony jeszcze skromniejszy i doczekamy się wyłącznie dwóch modeli smartfonów Xperia w 2016 roku.

Informacje te to wciąż niepotwierdzone plotki i nie wiadomo, czy przecieki mówiły o dwóch modelach smartfonów, czy też o dwóch seriach produkcyjnych Z6 oraz Z7, które składałyby się z kilku modeli, jak miało to miejsce np. w przypadku serii Z5 (Z5, Z5 Compact i Z5 Premium).

Sony zmieni strategię, ale ograniczenie liczby telefonów nie musi oznaczać całkowitego wycofania się z branży: w końcu Apple tylko raz w roku wypuszcza nową linię smartfonów i potrafi na niej zarobić. Czas pokaże, czy Sony też wybierze podobną drogę.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz