Twój prywatny stalker

Staaker to dron, który podąża za tobą i śledzi każdy twój ruch. Czy pozwolisz mu się śledzić?

Jeśli chcesz nagrać swoje wyczyny sportowe, przyda ci się dwóch kumpli z dronem: jeden będzie sterował pojazdem, a drugi zamontowaną na nim kamerą. Możesz też zainwestować w drona-szpiega, takiego jak ten na zdjęciu, który podąża za czujnikiem montowanym na ramieniu. Ktoś może stwierdzić, że to idiotyczny pomysł, gdyż dron będzie się miotał się jak alkoholik, gdy spróbuje nadążyć za twoimi nagłymi zwrotami. Ale Staaker nie jest taki głupi, wykorzystuje sztuczną inteligencję do przewidywania twoich ruchów, dzięki czemu nagrania są bardzo stabilne.

Staaker może śledzić cię na kilka sposobów – nagrywać na sztywno ustalonej pozycji, ustalić kierunek przy pomocy kompasu lub orbitować wokół ciebie. Może także zawisnąć w powietrzu i śledzić się wyłącznie przy pomocy kamery. Jest jeszcze manualny tryb „sceneria”, najbardziej ekstremalny,w którym oko Staakera skupia się na elementach otoczenia, a nie na tobie.

Do gimbala Staakera możesz przyczepić GoPro serii 3 lub wyższej, tak jak ma to miejsce w konkurencyjnym AirDogu (pasek po prawej). Takie rozwiązanie zapewni ci najwyższą jakość obrazu oferowaną przez najlepsze kamery sportowe. Dron rozpędzi się do 50 kilometrów na godzinę, a w pełni naładowana, wymienna bateria zapewni 30 minut lotu. Staaker jest odporny na zachlapanie i po złożeniu zmieści się do walizki, którą bez problemu zmieścisz do plecaka. Twoi kumple nie są aż tak kompaktowi, prawda?

PODOBNE POSTY

Odpowiedz