Thuraya X5-Touch – pierwszy smartfon satelitarny

Nie daj się zwieść temu topornemu wyglądowi, patrzysz na niezwykle zaawansowany sprzęt.

Anteny w telefonach wyszły z mody na przełomie wieków, a dziś na rynku królują smartfony niemal pozbawione ramek wokół ekranu. Patrząc na ten sprzęt, może ci się wydawać, że to jakaś tandetna chińska zabawka sprzedawana za grosze. Nic bardziej mylnego – to pierwsza na świecie hybryda smartfona oraz telefonu satelitarnego. Thuraya X5-Touch pozwoli wykonywać połączenia z każdego miejsca na świecie, nawet tam, gdzie nie sięga zasięg klasycznej sieci komórkowej.

O parametrach technologicznych tego sprzętu nie wiemy zbyt wiele. 5,2-calowy ekran pracuje w rozdzielczości 1080p, jest chroniony szkłem Gorilla Glass i osadzony w wodo- i pyłoodpornej obudowie z certyfikatem IP67. Pod nią znajdziemy zaś moduł Dual SIM umożliwiający przełączanie się między klasyczną siecią GSM i tą satelitarną. Nie zabrakło także modułów Wi-Fi, Bluetooth oraz NFC, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał Androida zainstalowanego na tym urządzeniu. Klienci otrzymają także dostęp no zaawansowanej nawigacji, przycisku SOS oraz bardzo pojemnej baterii.

Największą niewiadomą jest za to cena urządzenia oraz data jego premiery. Nie jest to z pewnością sprzęt, który wyprze z rynku iPhone’y oraz Samsungi, ale z pewnością zainteresuje spore grono podróżników, którzy lubią spędzać czas z dala od cywilizacji.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz