Google AutoDraw – najlepszy sposób na marnowanie czasu

Dzięki sztucznej inteligencji twoje bohomazy zmienią się w prawdziwą sztukę.

Jestem mistrzem Painta, dzięki, nie skorzystam.

Wszyscy nimi jesteśmy. Szkoda, że wystarczy jeden niewłaściwy ruch, aby zamienić twoje pieczołowicie wymalowane dzieło sztuki w coś totalnie brzydkiego. Ale nie jesteśmy tu po to, aby rozmawiać o MS Paint. Spotkaliśmy się aby podyskutować o narzędziu Google, które odgadnie, że chciałeś narysować owcę.

Chciałem narysować owcę?

Cóż… w zasadzie to cokolwiek. Spróbuj z owcą. A potem z samolotem. Następnie narysuj coś, co według ciebie miało być kubkiem. Sztuczna inteligencja z AutoDraw spróbuje odgadnąć, co chciałeś narysować i pozwoli zaoszczędzić czas, który zmarnowałbyś… na rysowanie.

Odgadnie, o co chodziło w każdym moim rysunku?

Ma swoje ograniczenia, jak każda z istot inteligentnych. Nie zrozumiała, że moje wspaniałe dzieło przedstawia sandały, a psa pomyliła z foką – ale jest naprawdę niezła w swoim fachu. A nawet jeśli popełni błąd, będziesz miał sporo frajdy dowiadując się, co twoje rysunki przypominają algorytmom Google. Nie możesz także zmieniać klipartów zaprezentowanych przez oprogramowanie, ale to mała strata.

google-autodraw-2

Brzmi jak coś zabawnego…

I to jak! Jeśli z jakiegoś powodu chciałbyś zamienić swoje bazgroły w coś, co nie odstraszy potencjalnych odbiorców, wiesz z czego korzystać. Pomyśl, w jakim pięknym świecie będziemy żyli, kiedy Google stworzy własny generator memów.

Czy to ma jakiekolwiek zastosowanie?

Sprawdzi się jako podstawowy program do rysowania. Oddaje w twoje ręce podstawowe narzędzia, pozwala przenosić i zmieniać kształty, kolorować je i dodawać tekst. Swoje wybitne dzieła sztuki możesz oczywiście ściągnąć na dysk i pochwalić się nimi w sieci.

Jest też i druga strona medalu – za każdym razem, kiedy coś narysujesz, a Google to zgadnie, algorytm sam się doskonali. Gratulacje, twoje pokraczne kreski nauczyły AutoDraw, jak wygląda bardzo paskudny rekin.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz