Test Sonos Playbar

Myślisz o systemie multiroom, myślisz o Sonosie – to niekwestionowani specjaliści, którzy od lat udźwiękowiają nasze domy. Ich sprzęt da także kopa twojemu telewizorowi i zmieni go w małe kino. To nie jest zwykły soundbar: to Sonos, co oznacza, że zna wiele zadziwiających sztuczek.

Z czym do ludzi?
Playbar wygląda fantastyczne: dzięki minimalistycznemu wzornictwu i świetnej konstrukcji niemal wtopi się w ścianę pod telewizorem. Dzięki zastosowaniu sprytnych akcelerometrów Playbar wie, czy wisi czy stoi na stole, co pozwala mu dopasować parametry dźwięku do swojego położenia.

Jest tu także przekaźnik podczerwieni, nawet jeśli Playbar przesłoni czujnik IR w telewizorze, przekaże sygnał wysyłany z pilota. Z tyłu obudowy umieszczono złącza Ethernet – Sonos sprawdzi się w roli huba, który prześle sygnał internetowy do konsoli czy inteligentnego telewizora. Jeśli Playbar stoi daleko od routera – skorzystaj z adaptera PowerLine, który przekaże sygnał internetowy przez gniazdko sieciowe.

Co w nim dobrego?
To wstyd, że Playbar podepniesz do telewizora wyłącznie poprzez kabel optyczny. To proste rozwiązanie, ale nie tak dobre jak sprzęty z kilkoma wejściami HDMI i jednym wyjściem HDMI wideo. Złącza optyczne nie są popularne w telewizorach, dziś rządzi HDMI 2.0. Jednak jest w tym rozwiązaniu jeden plus – jeśli masz telewizor ze złączem optycznym, nie musisz martwić się o to, czy soudbar prześle obraz 4K.

A kiedy już podepniesz i uruchomisz Playbar, zawstydzi on większość głośników montowanych we współczesnych telewizorach. Szerokość sceny muzycznej jest po prostu imponująca, a szczegółowość dźwięku, jego moc i zrównoważenie tonalne po prostu zachwycają. Głośniki umieszczone za stylowym grillem lekko odchylono ku górze, aby nadać dźwiękom nieco głębi. Przez takie ułożenie ucierpiała nieco jego dynamika, lecz to niewielka cena, jaką przyjdzie ci zapłacić. Zarówno filmy jak i muzyka brzmią na tym sprzęcie obłędnie.

Jeśli szukasz prostego i eleganckiego soundbara, który znacznie poprawi jakość telewizyjnego dźwięku i wypełni całe pomieszczenie wspaniałą muzyką – Sonos Playbar jest jedynym sensownym wyborem w tej cenie.

Krótka piłka

Jesteś otoczony! Dorzuć jeszcze 3 699 zł na Sonos Suba, a Playbar zamieni się w system 3.1. Potem dodaj kilka Play:3, a stworzysz w pełni bezprzewodowy system przestrzennego dźwięku 5.1.

Postrumieniuj sobie. Patrzysz na odtwarzacz Sonosa w wąskiej obudowie. Prześlesz na niego muzykę z komputera, iPhone’a, iPada, połączysz się z internetowym radiem i serwisami strumieniującymi.

Gdzie jest pilot? Playbar tak jak i inne głośniki Sonosa, nie korzysta z klasycznego pilota. Sterujesz nim za pomocą genialnej i prostej aplikacji na iOS-a oraz Androida.

Zdaniem Stuffa

W swojej półce cenowej – doskonały. Jeśli stać cię na stworzenie systemu multiroom Sonosa, ten soundbar będzie jednym z jego najważniejszych elementów ★★★★★

Specyfikacja

Moc całkowita Brak danych HDMI Nie Bluetooth Nie Bezprzewodowy subwoofer Opcjonalny Wymiary 85x900x140mm  Waga 5,4kg

PODOBNE POSTY

Odpowiedz