Rok 2017 to czas ewolucji OLED-ów, a model C7 to najbardziej przystępny telewizor tej generacji LG. Ale czy jest to ten telewizor, na który czekałeś od dawna?

Jeśli szukasz najtańszego odbiornika OLED od LG z 2017 roku, ten 55-calowy model C7 (znany pod nazwą OLED55C7V) powinien przykuć twoją uwagę. W zasadzie masz jeszcze do wyboru 55-calowy model B7 – na papierze prezentują się tak samo, różnią się tylko podstawką.

Niezależnie od tego, który wariant wybierzesz, doświadczysz tej samej jakości obrazu. Każdy z OLED-ów z 2017 roku – od taniego B7, przez C7 na W7 Wallpaper skończywszy – korzysta z tej samej matrycy, różnią się głównie formą. Oraz jakością dźwięku – im tańszy model kupisz, tym prostszy będzie system audio. Jeśli planujesz uzbroić nowy telewizor w zestaw kina domowego albo soundbar, C7 da ci wszystko, czego potrzebujesz.

A jeśli uświadomisz sobie, że C7 jest jednym z najpiękniejszych OLED-ów LG na 2017 rok (spora w tym zasługa dyskretnych głośników), znajdziesz kolejny powód, aby opróżnić swój portfel i wyposażyć się w gadżet, który będzie ozdobą twojego salonu.

Wielka piękność
Kiedy patrzysz na niego od frontu, nie zauważysz głośników, jedynie supercienki 55-calowy ekran wznoszący się nad ziemią na eleganckiej podstawce. Dopiero kiedy spojrzysz z boku, zobaczysz zgrubienie w dolnej części – to tam umieszczono całą elektronikę.

Żywe kolory
Telewizor Sony A1 otrzyma wsparcie dla technologii Dolby Vision w bliżej nieokreślonej przyszłości, a OLED-y od LG z 2017 roku już teraz korzystają z tego rozwiązania. Wszystkie produkcje oryginalne Netfliksa obsługują HDR od Dolby, czyli ten, który znajdziesz w C7.

Siła światła
Wszyscy wiedzą, jaka jest największa zaleta OLED-ów ( każdy piksel emituje własne światło, dzięki czemu czerń może pojawić się tuż obok czystej bieli), ale dopiero kiedy na własne oczy zobaczysz, jak to działa, uświadomisz sobie, że OLED nie ma sobie równych.

Podepnij dźwięk
Brzmienie wydobywające się z głośników C7 jest przestrzenne i dość dynamiczne, co oznacza, że wybuchy i inne efekty specjalne wybrzmiewają ze sporą mocą. Szkoda, że głośniki umieszczono z tyłu telewizora, przez to dźwięk rozchodzi się niezbyt precyzyjnie.

Przyjemny w obyciu
C7 pracuje pod kontrolą systemu od LG, webOS 3.5. To czytelny i przyjazny interfejs, który da ci dostęp do wielu usług oraz serwisów i uporządkuje je na kolorowych kartach. Możesz ułożyć je jak chcesz lub usunąć te, z których nie korzystasz. Sterowanie jest równie przyjemne.

Zdaniem Stuffa
C7 to doskonały przedstawiciel rodziny OLED-ów od LG na 2017, najtańszy po modelu B7. I choć oferuje najsłabsze brzmienie, niezależnie od tego, który model wybierzesz, i tak dobrze będzie dokupić soundar. A skoro każdy telewizor korzysta z tej samej matrycy, rozsądnie będzie wybrać model z minimalistyczną obudową oraz przystępną ceną.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz