Test klawiatury Hama uRage Cyberboard

Klawiatury gamingowe powinny być wygodne, wszechstronne i wytrzymałe. Czy budżetowa uRage Cyberboard spełnia te wymagania?

Klawiatury z najwyższej półki zazwyczaj korzystają z mechanicznych przełączników. Niestety, taka konstrukcja ma zasadniczą wadę – znacząco zwiększa koszty produkcji. Hama postanowiła zaprojektować klawiaturę gamingową, która skusi przystępną ceną oraz wygodą użytkowania.

Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy tu do czynienia ze sprzętem skierowanym dla graczy, o czym świadczy agresywna sylwetka oraz podświetlane klawisze – znak rozpoznawczy tej kategorii produktów.

Choć Cyberboard to klasyczna membranówka, wyróżnia się na tle konkurencji doskonałym wykończeniem. Obudowę wykonano z wytrzymałego szczotkowanego aluminium, a przyciski z twardego plastiku.

Klawisze błyskawicznie reagują na nacisk, dzięki czemu pisanie na niej to czysta przyjemność. Nie zabrakło także technologii Anti-Ghoasting, która dba o to, aby wciśnięcie kilku przycisków jednocześnie nie zablokowało klawiatury.

Cyberboard nie jest tak precyzyjna jak mechaniczna konkurencja, ale dzięki zastosowaniu membran pracuje niemal bezgłośnie. Docenią to zwłaszcza ci gracze, którzy przed komputerem najczęściej zasiadają po zapadnięciu zmroku.

Niestety, kupując budżetową klawiaturę musisz pogodzić się
z kilkoma kompromisami. Profile świetlne to tylko dodatek estetyczny, nie można podświetlić tylko tych klawiszy, których używamy w grze. Zabrakło także przycisków funkcyjnych i możliwości przypisywania do nich własnoręcznie ułożonych makr.

Hama uRage Cyberboard przypomina drogie gadżety dla wymagających graczy, choć to tak naprawdę porządna klawiatura multimedialna. Wyposażono ją w stylowe podświetlenie, które spełnia wyłącznie funkcję estetyczną, brakuje także w pełni konfigurowalnych klawiszy funkcyjnych. Na szczęście wszystkie braki rekompensuje przystępna cena oraz wysoka jakość wykonania wszystkich elementów.

ZDANIEM STUFFA
Porządna klawiatura membranowa, która kusi odważną stylistyką i niską ceną

PODOBNE POSTY

Odpowiedz