Test Dell XPS 13 2w1

Dell wziął swój ultramobilny komputer i przerobił go na hybrydę. Choć nie odepniesz klawiatury, możesz obracać ekran tak, jak zechcesz.

Światowy prezydent ds. wyglądu laptopów zabrał głos. Złącza USB mają zniknąć, klawiatura musi być smuklejsza niż celebrytki, a obudowa tak cienka, aby laptop zmieścił się w szczelinę między łóżkiem a ścianą w sypialni.

Patrząc na to, jak ewoluowały laptopy premium w ciągu ostatnich lat, można przypuszczać, że padły ofiarą spisku, mimo iż nikt nie ma zamiaru płakać po starych rozwiązaniach. Dell XPS 13 2-w-1 jest jednym z najmłodszych laptopów na rynku, na szczęście nie poszedł w skrajny minimalizm.

Choć jest 13-milimetrową hybrydą, udało się zmieścić w nim dwa porty USB-C, złącze słuchawkowe oraz wejście na karty microSD. Mogłoby ich być więcej, ale nie mamy wrażenia, że Dell pozbył się ich tylko po to, aby wymiary XPS-a wyglądały dobrze w specyfikacji.

W sprzedaży dostępne są słabsze modele z procesorem i5 oraz droższe modele z procesorami i7. My wzięliśmy na warsztat podstawową wersję z układem i7, aby sprawdzić, na co stać tę hybrydę.

Mocna budowa
Pokrywę Della wykonano z aluminium, a wewnętrzne elementy z plastiku wzmocnionego włóknem węglowym. Komputer jest miły w dotyku i wygląda sztywniej niż niektóre laptopy w całości wykonane z aluminium. Jest równie solidny co klasyczny XPS 13.

Dotknij go
Z boku umieszczono LED-owy wskaźnik baterii, a pod klawiaturą znajdziemy czytnik linii papilarnych. Sprawdzi się podczas logowania za pomocą funkcji Windows 10 Hello. W przeciwieństwie do konkurencyjnych czytników, odczytuje odcisk za każdym razem.

Pokochasz klawisze
Jak na laptop o tak smukłej ramce, klawiatura chodzi bardzo płynnie, klawisze są osadzone sztywno i mają właściwy skok. Gładzik jest równie dobry – choć nie jest zbytnio wysoki, ma bardzo dobrą szerokość, a jego powierzchnię wykończono teksturowanym szkłem.

Piękny obraz
W sprzedaży są modele z ekranami Full HD i QHD+, Dell wysłał nam ten o niższej rozdzielczości. Jeśli bardzo się postarasz, zobaczysz piksele, ale obraz zachwyca kontrastem, ostrością i kolorami… a za dodatkowe kilkaset złotych możesz mieć wersję QHD+.

Zegnij go
To hybryda, ma ekran dotykowy i pozwoli ci zmarnować czas na wiele sposobów bez konieczności kupowania tabletu. Ustaw go w trybie namiotu, a będziesz mógł oglądać filmy z Netfliksa podczas gotowania, bez ryzyka, że zapaskudzisz klawiaturę.

Zdaniem Stuffa

XPS 13 2-w-1 nie zniechęca do siebie irytującymi rozwiązaniami, które stosuje się dziś powszechnie w ultramobilnych sprzętach, a dzięki hybrydowej konstrukcji możesz korzystać z niego jak z komputera i tabletu, ale nie będziemy wytykać nikogo palcami, jeśli zostanie przy klasycznym XPS 13. Jest tańszy, wydajniejszy i grubszy tylko o 2 mm.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz