Test Dali Kubik One

Zazwyczaj to telewizor stanowi kluczowy element centrum domowej rozrywki, ale jeśli zawiesisz pod telewizorem to cudo, może oddać tytuł króla. Kubik One jest prawdopodobnie najlepiej wyglądających soundbarem, jego czerwony grill przyciąga wzrok, a jeśli nie pasuje do wystroju wnętrza – możesz wyposażyć się w wymienną maskownicę. Limonkowa zieleń i dojrzały pomarańcz będą ozdobą twojego domu.

Wygląda jak produkt z najwyższej półki, jeśli kupujesz soundbar za pięć tysięcy złotych, właśnie tego od niego oczekujesz. W Kubik One piękna jest nie tylko obudowa, którą wykonano z jednego kawałka aluminium, aby zminimalizować niepożądane drgania. Lubisz mocne brzmienie? Jeśli lubisz naprawdę mocne brzmienia, możesz sparować go z bezprzewodowym subwooderem. Nie, żebyś tego potrzebował…

Dali zna kilka sztuczek i wie, jak sprawić, aby głośniki brzmiały doskonale a Kubik One jest tego najlepszym przykładem. Aż chce się go słuchać. Głębia dźwięku jest ogromna, muzyka rozchodzi się z wielką mocą i niesamowitą precyzją. Zadziwia obszernym dołem i całą paletą detali we wszystkich pasmach.

Brzmienie jest krystalicznie czyste, dźwięk zachwyca swoją dynamiką. Z żalem odrywaliśmy się od testowania tego sprzętu. Słuchanie go wciąga, Kubik nie jest jak inne, ugrzecznione soundbary o ugrzecznionym brzmieniu. Niestety nie symuluje trybu surround, musi wystarczyć ci pięknie zrównoważone stereo.

Co w nim dobrego?
Jeśli tylko twój telewizor jest wystarczająco duży, aby nie wyglądał komicznie przy tym soundbarze (Dali ma 16 cm wysokości), będziesz nim zachwycony. Jedynie liczba złącz rozczarowuje: są tu dwa wejścia optyczne i jedno analogowe, to wszystko. Zapomnij o HDMI i przygotuj się na zabawę z kablami. Przynajmniej masz pewność, że poradzi sobie z treściami 4K.
Nie ma rozpraszającego uwagę ekranu ani wielkiej kolekcji guzików i pokręteł, które musisz opanować – tylko mrugającą diodę LED, która odpowiada na polecenia pilota i kilka podstawowych przycisków do sterowania głównymi funkcjami.

Jest przyjemnie prosty w obyciu, jeśli tylko nie szkoda ci pieniędzy, będzie jedną z najlepszych inwestycji do salonu.

Krótka piłka

Przejmij kontrolę. Kilka lat temu na rynek trafił pierwszy Kubik One z paskudnym pilotem. Nie współpracował z aplikacją mobilną. Na szczęście nowy pilot jest o znacznie łatwiejszy w obsłudze.

Do twoich usług. Dzięki złączu microUSB możesz łatwo przesyłać muzykę w najwyższej jakości z peceta lub Maka. Preferujesz łączność bezprzewodową? Skorzystaj z modułu aptX Bluetooth.

Wybierz swój styl. Jeśli wieszasz go na ścianie, włącz tryb „Neutral” ze słabszym basem. „Bass Boost” to drugi koniec skali, a „Bass Enhance” lekko podbije niskie tony, sprawdzi się do oglądania filmów.

Zdaniem Stuffa ★★★★★

W prostej, przepięknej formie skrywa się wszechstronny soundbar z wymiennymi, kolorowymi grillami, który idealnie dopasuje się do twojego domu

Specyfikacja

Moc całkowita 100 W HDMI Nie Bluetooth Tak Bezprzewodowy subwoofer Nie Wymiary 160x980x100 mm Waga 9,6 kg

PODOBNE POSTY

Odpowiedz