Tesla Model 3 – elektryk w rozsądnej cenie

Przyszłość motoryzacji to samochody elektryczne. Firma Tesla Motors dołożyła kolejną cegiełkę do spopularyzowania tych pojazdów.

Długo oczekiwany samochód w końcu zadebiutował. Elon Musk oficjalnie zaprezentował Teslę Model 3, najtańszy i najmniejszy spośród elektrycznych samochodów z portfolio firmy. To ten pojazd może sprawić, że za kilka lat branża paliwowa będzie notować kolosalne spadki.

Od dawna wiadomo, że cały świat na ropie stoi, a współczesna motoryzacja bez paliw kopalnych w ogóle by nie istniała. Elon Musk stanął jednak do nierównej walki o zdrowie naszej planety i po latach starań w końcu wypuścił tanie elektryczne auto, za które zapłacimy zaledwie 35 tysięcy dolarów. Choć wiele samochodów możemy kupić w znacznie niższej cenie, Tesla 3 oferuje wysoki komfort za stosunkowo niewielkie pieniądze. Gdy światło dzienne ujrzą kolejne tanie Tesle, samochody elektryczne będą wywierały coraz to większy wpływ na branżę motoryzacyjną.

gallery-2

W tej cenie kupimy eleganckiego sedana, który na jednym ładowaniu przejedzie nawet 350 kilometrów, do setki rozpędzi się w 6 sekund, a we wnętrzu zmieści pięciu pasażerów. A skoro już o wnętrzu mowa, warto zauważyć, że Tesla 3 od środka nie przypomina klasycznych spalinowców – oprócz kierownicy znajdziesz tam tylko spory, 15-calowy tablet, na którym wyświetlane są wszystkie informacje o stanie pojazdu oraz cyfrowe zegary wskazujące m.in. aktualną prędkość. Witaj w przyszłości.

 

Przyszłości, na którą trzeba jeszcze trochę poczekać. Choć Elon Musk już teraz chwali się nowym autem, pierwsze egzemplarze trafią do klientów końcowych pod koniec przyszłego roku.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz