Ten monitor sam dostosuje jasność obrazu

Firma BenQ zaprezentowała pierwszy monitor z funkcją Brightness Intellgence Plus.

Im więcej pracujemy przy monitorze, tym bardziej narażamy nasze oczy na zmęczenie. Inżynierowie z firmy BenQ postanowili rozwiązać ten problem poprzez wypuszczenie na rynek monitora BenQ EW2770QZ, który sam dopasuje parametry wyświetlania do otoczenia, dzięki czemu zadba o komfort pracy oraz zdrowie naszego wzroku.

Funkcja BenQ Brightnes Inteligence Plus zmierzy jasność i temperaturę barwową oświetlania, co przełoży się na wyświetlanie obrazu w najwyższej jakości. Sprzęt wykorzystuje także dwie inne technologie, które sprawdzą się w trakcie długich sesji przed komputerem: dzięki Low Blue Light ociepli obraz, a za sprawą Smart Focus przyciemni miejscowo obraz, aby ułatwić nam koncentrację.

BenQ EW2770QZ płynie z prądem stylistycznym, wyposażono go w cienką 2-milimetrową ramkę, a 27-calowa matryca wyświetli materiały w rozdzielczości QHD o kontraście 1000:1 i jasności 350 nitów. Monitor wyposażono także w dwa głośniki 2W, dwa złącza HDMI oraz jeden Display Port. Zapłacimy za niego 1999 złotych.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz