Telewizory OLED od Panasonica z certyfikatem UHD Premium i THX 4K

Telewizory OLED 4K Pro EZ1000 i EZ950 pomyślnie przechodzą rygorystyczny proces dostrajania i certyfikacji.

Firma Panasonic ogłosiła, że telewizory OLED 4K Pro EZ1000 i EZ950 uzyskały certyfikat zgodności z wymaganiami klasy Ultra HD Premium oraz certyfikat THX 4K dzięki połączeniu najnowocześniejszej technologii przetwarzania obrazu i paneli OLED nowej generacji. Oba telewizory przeszły również rygorystyczny proces dostrajania we współpracy z potentatem Hollywood, firmą Deluxe, dzięki czemu dokładnie odzwierciedlają zamierzenia twórców filmowych. Deluxe jest światowym liderem branży w dziedzinie usług i technologii cyfrowych do tworzenia oraz dostarczania treści.

Gotowe na Hollywood
Podczas procesu dostrajania i testowania telewizorów OLED 4K Pro EZ1000 i EZ950 firma Panasonic współpracowała z profesjonalnymi kolorystami, naukowcami zajmującymi się obrazem oraz inżynierami firm postprodukcyjnych Company 3, EFILM i Encore, które należą do grupy Deluxe. Zatwierdzili oni model EZ1000 jako kliencki monitor referencyjny używany podczas sesji gradacji kolorystycznej hitów kinowych oraz odcinków wysokobudżetowych produkcji telewizyjnych w swoich pracowniach.

Zatrudnieni twórcy filmowi konsekwentnie przyczyniają się do sukcesów najwyżej ocenianych hitów kinowych i telewizyjnych oraz reklam. Wystarczy tu podać choćby 13 filmów nominowanych w tym roku do Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej i połowę reklam emitowanych podczas ostatniego finału Super Bowl. Deluxe jest również pionierem technologii HDR i wyprodukował już 16 odcinków seriali telewizyjnych w tym niesamowitym nowym formacie.

Certyfikacja Ultra HD Premium
Ponadto firma Panasonic ogłosiła, że telewizory OLED z serii EZ1000 i EZ950 odpowiadają najwyższym standardom UHD Alliance, zgodnie z rygorystyczną specyfikacją „Ultra HD Premium” zaktualizowaną w 2017 roku .

Oznacza to, że międzybranżowa grupa UHD Alliance (UHDA) — w skład której wchodzą czołowe wytwórnie filmowe, producenci elektroniki użytkowej, dystrybutorzy treści i firmy technologiczne — po przeprowadzeniu oceny nowych telewizorów Panasonic EZ1000 i EZ950 uznała, że spełniają one cały szereg zaawansowanych kryteriów dotyczących jakości obrazu. Obejmują pełen zakres parametrów: od rozdzielczości i wydajności szerokiego zakresu dynamicznego (HDR) aż po kryteria dotyczące precyzji obrazu, szerokiej gamy kolorów i wielu innych funkcji.

Potwierdzenie THX
Oprócz uzyskania najlepszej oceny Ultra HD Premium od UHDA oba telewizory OLED otrzymały certyfikat 4K od TXH — renomowanej niezależnej grupy badania jakości. Jest to potwierdzenie uznania jakości i dokładności obrazu, które do tej pory zdobyło tylko niewiele telewizorów.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz