Telefon od twórcy Androida z premierą 30 maja

Kilka lat temu Andy Rubin zapowiedział, że wróci na rynek smartfonowy. Pod koniec miesiąca spełni tę obietnicę.

Andy Rubin był jednym z tych programistów, którzy powołali do życia Androida, gdyby nie on i jego zespół, dziś iOS nie miałby tak silnej konkurencji. Ale drogi twórcy systemu i firmy Google rozeszły się, a Rubin odszedł w cień. Nie oznacza to jednak, że zrezygnował z udziału w rynku mobilnym, wręcz przeciwnie. Założył firmę Essential, aby wypuścić na rynek telefon z Androidem.

Choć przecieki dotyczące nowych smartfonów są dziś niezwykle powszechne i o funkcjach nowych supersmartfonów wiemy na wiele miesięcy przed ich premierą, sprzęt Rubina wciąż pozostaje dla nas zagadką. Jego twórca udostępnił co prawda zdjęcie, które przedstawia fragment urządzenia, ale nie mamy żadnych innych informacji na tych temat. Wiemy za to, że telefon już wkrótce ujrzy światło dzienne i zostanie zaprezentowany 30 maja, o czym Rubin poinformował za pośrednictwem twitterowego profilu firmy Essential.

Jesteśmy ciekawi, jak będzie wyglądał telefon zaprojektowany przez osobę, dzięki której mamy dziś na rynku tak dobre urządzenia jak LG G6, Samsung Galaxy S8 czy OnePlus 3T. Mamy nadzieję, że Essential dorówna androidowym królom… a może nawet będzie od nich lepszy.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz