TCL zapowiada BlackBerry KEY2

W sieci pojawił się film promujący nowego smartfona BlackBerry.

Choć o BlackBerry nie jest tak głośno, jak przed erą iPhone’a, firma TCL, właściciel praw do marki, robi co może, aby słuch o niej nie zaginął. Poprzedni jeżynkowy smartfon, BlackBerry KeyOne, spotkał się z dość ciepłym przyjęciem, a teraz doczekał się następcy. W sieci opublikowano zapowiedź premiery jego następcy, modelu BlackBerry KEY2.

Jak sugeruje nagranie, największą innowacją w KEY2 będzie wprowadzenie podwójnego układu optycznego, który na dobre zagościł w smartfonach klasy premium oferowanych przez konkurencję. Pojawił się także nowy przycisk na fizycznej klawiaturze, o którego zastosowaniu na razie nie mamy pojęcia. Jesteśmy ciekawi, czy TCL pójdzie w ślady rywali i zaprezentuje własnego asystenta głosowego, który zawalczy z Siri, Alexą, Asystentem Google oraz Bixby. Największą zaletą nowego BlackBerry będzie oczywiście obecność fizycznej klawiatury QWERTY, znaku rozpoznawczego telefonów z kanadyjskim rodowodem.

Niestety, na razie to wszystko, co wiemy o tym sprzęcie, największą niewiadomą pozostaje jego specyfikacja. Nie wiadomo, jaki procesor znajdziemy pod obudową, ani co zaoferuje nowy układ optyczny. Po cichu liczymy jednak na to, że będą do podzespoły z najwyższej półki.

BlackBerry czasy swojej największej świetności ma już dawno za sobą, ale wciąż przyciąga do siebie użytkowników, którzy lubią korzystać z fizycznej klawiatury. 7 czerwca dowiemy się, czy KEY2 ma coś jeszcze, co mogłoby zachęcić nas do jego zakupu.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz