Tanie Pixele dopiero w 2019 roku

Budżetowe smartfony od Google mają zadebiutować w przyszłym sezonie.

Od dłuższego czasu specjaliści z branży mobilnej spekulują na temat tańszych wersji Google Pixeli. Choć urządzenia te zachwycają swoją wszechstronnością i możliwościami, mają jedną zasadniczą wadę – są bardzo drogie, zwłaszcza jeśli porównamy je z ich poprzednikami, urządzeniami z linii Nexus, które przed laty kusiły zarówno niską ceną, jak i najnowszymi podzespołami. Pierwsze przecieki sugerowały, że Google wprowadzi tańsze Pixele na rynek jeszcze w tym roku, jednak Roland Quandt z WinFuture.de twierdzi, że przyjdzie nam na nie poczekać nieco dłużej.

Dziennikarz twierdzi, że podczas targów Computex Taipei udało mu się dowiedzieć nieco więcej na temat tych sprzętów. Podobno budżetowe modele z serii Pixel trafią na rynek w pierwszym kwartale 2019 roku, a napędzać je będzie procesor Qualcomm Snapdragon 710. Niestety, to wszystko, co na razie wiadomo o tych urządzeniach, Google prawdopodobnie szybko nie puści pary z ust i nie powie, czego możemy się po nich spodziewać.

Zanim jednak tanie Pixele trafią na rynek, do sprzedaży trafią modele Pixel 3 oraz Pixel 3 XL, które zawalczą o miano supersmartfonów 2019 roku. W przypadku tych sprzętów również nie wiemy nic na temat specyfikacji ani potencjalnej daty premiery. Mamy jednak nadzieję, że projektanci Google pójdą za rynkowym trendem i wyposażą telefony w podwójny układ optyczny.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz