Tania wirtualna rzeczywistość od AMD

Już myśleliśmy, że Nvidia zdominuje rynek rzeczywistości wirtualnej, gdy na scenę wkroczyli spece od AMD i pokazali, że nie poddadzą się bez walki.

Z czym kojarzy nam się rzeczywistość wirtualna? Z superdrogimi komputerami, na które trzeba wydać krocie. AMD twierdzi, że wcale tak nie musi być, a koszt karty graficznej, która poradzi sobie z wyświetlaniem treści VR nie musi być zbyt wysoki. Dowodem na to jest karta Radeon RX480 o mocy obliczeniowej równej 5 teraflopom, za którą trzeba będzie zapłacić tylko 200 dolarów. Nowy GTX 1070 od Nvidii o mocy 6 teraflopów  kosztuje 380 dolarów, a GTX 1080 o mocy 9 teraflopów to wydatek rzędu aż 600 dolarów. Przy tych cenach całkiem przyzwoity RX480 jawi się jako niezwykła okazja.

Karty występują w dwóch konfiguracjach, 4GB oraz 8GB i wspierają technologię Freesync od AMD. Dzięki relatywnie niskiemu kosztowi, mogą stać się jedną z najbardziej pożądanych kart dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z rzeczywistością wirtualną. Karta trafi na półki sklepowe 29 czerwca, wtedy też przekonamy się, czy rzeczywiście może stawić czoła kartom od Nvidii.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz