Tag Heuer idzie w inteligentne zegarki

Kiedy smartwatche sprzedają się słabo, Tag Heuer eksperymentuje z modułami.

Nie jest żadną tajemnicą słaba sprzedaż inteligentnych zegarków. Owszem, z roku na rok pojawiają się kolejne modele od kluczowych producentów, ale są też tacy, którzy ostrożniej podchodzą do tej branży i w obliczu słabej sprzedaży wycofują się z rynku. Tag Heuer do nich nie należy, szef firmy Jean-Claude jest zachwycony sprzedażą pierwszego zegarka Connected i zapowiedział, że w maju doczekamy się jego następcy. Teraz okazuje się, że do premiery może dojść znacznie wcześniej – jak twierdzą dziennikarze Android Central, premiera Connected 2 będzie miał miejsce już 14 marca.

A to tylko jedna z dobrych informacji dla miłośników luksusowych inteligentnych zegarków, gdyż jak twierdzą informatorzy serwisu, Tag Heuer planuje wypuścić jeszcze jeden gadżet o nazwie Connected Modular, zegarek który w pełni dopasuje się do twojego stylu życia. Gadżet pozwoli korzystać z dwóch różnych tarcz: klasycznej z analogowymi wskazówkami oraz takie z cyfrowym wyświetlaczem. Nazwa gadżetu sugeruje, że użytkownicy dostaną do dyspozycji dwie wymienne tarcze, ale z przecieków nie wynika, czym dokładnie będzie tajemniczy zegarek.

Modular zaprojektowano po to, aby spełniał rolę klasycznego, eleganckiego zegarka, inteligentnego gadżetu oraz opaski sportowej. Sercem urządzenia będzie system Android Wear 2.0, który zadba o kolekcjonowanie danych biometrycznych oraz synchronizację ze smartfonem, a moduły GPS oraz NFC pozwolą lokalizować użytkownika oraz dokonywać płatności zbliżeniowych za pośrednictwem usługi Android Pay.

Największą niewiadomą dotyczącą zegarka Modular jest data jego premiery. Cena, choć wciąż nieznana, z pewnością będzie mocno wygórowana. Ale skoro pierwszy Connected sprzedawał się rewelacyjnie, to jego następca oraz innowacyjny, modułowy zegarek również trafią do szerokiego grona (bogatych) odbiorców.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz