Szykuj się na nowego Androida Wear

Wkrótce Google zaprezentuje nową wersję zegarkowego Androida.

O Androidzie Wear 2.0 po raz pierwszy usłyszeliśmy osiem miesięcy temu i od tamtego czasu niecierpliwie czekaliśmy na jego premierę. Zegarki inteligentne mają kilka sprytnych funkcji, ale wciąż nie mogą na dobre zadomowić się na rynku. Wypuszczenie odświeżonego systemu od Google może to zmienić.

O rychłej premierze Androida Wear 2.0 wiemy dzięki dziennikarzom serwisu Android Police, którzy dotarli do maili wysyłanych przez pracowników Google do deweloperów. Pisząc o rychłej premierze, mamy na myśli początek lutego, a plotki te uwiarygodnia zrzut ekranu zamieszczony na witrynie Android Police. Mail oczywiście mógł zostać sfabrykowany, ale po ośmiu miesiącach od zapowiedzi Wear 2.0 jest to raczej mało prawdopodobne.

Sam system wprowadzi kilka udogodnień, pozwoli m.in. bezpośrednio łączyć się zegarkom z siecią Wi-Fi, a nie poprzez połączenie Bluetooth ze smartfonem, jak obecnie, poprawki wprowadzono także w samym interfejsie, a o innych zmianach z pewnością dowiemy się podczas oficjalnej konferencji. Wtedy też możemy poznać dwa zegarki od Google, o których mówi się już od wielu miesięcy, a które wciąż są dla nas sporą niewiadomą.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz