Szparka w OnePlus 6 potwierdzona

Kolejny smartfon z Androidem będzie podobny do iPhone’a X.

Już kilka dni temu do sieci przedostały się pogłoski mówiące o tym, że nowy telefon od OnePlus będzie wyposażony w wyświetlacz z wcięciem przy górnej krawędzi. Pomysł projektantów Apple tak bardzo spodobał się innym twórcom z branży mobilnej, że ci postanowili go skopiować. Odkąd w sieci pojawił się nowy smartfon od Oppo przypominający iPhone’a X, zaczęto podejrzewać, że podobnie będzie wyglądał nowy OnePlus, w końcu firma ta jest zależna od Oppo. Plotki te postanowił skomentować sam Carl Pei, CEO OnePlus. W krótkich słowach potwierdził to, czego wszyscy się spodziewali, twierdząc, że „musimy pokochać wcięcie”.

Dziennikarze The Verge opublikowali nawet pierwsze oficjalne zdjęcie OnePlus 6, na którym widać wspomnianą przerwę. Pei tłumaczy, że nie ma w niej nic złego – dzięki niej można przenieść powiadomienia obok obiektywów i zrobić tym samym więcej miejsca do wyświetlania bardziej istotnych treści. Przy okazji zauważył, że wcięcie będzie większe niż to w Essential Phonie, pierwszym androidofonie ze szparką w ekranie, i mniejsze od tego w iPhone X.

To wszystko, co w tej chwili wiemy na temat tego urządzenia, mamy nadzieję, że wkrótce w sieci pojawi się więcej informacji o OnePlus 6 i poznamy ten sprzęt w pełnej krasie.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz