Sześć rdzeni w laptopach

Intel wprowadzi do laptopów sześciordzeniowe procesory.

Ósma generacja procesorów Intela z serii Core  powoli rozpycha się na rynku, a wraz z nią firma próbuje wypromować superwydajne laptopy. Choć już czterordzeniowe procesory mobilne cechują się niezwykle wysoką wydajnością, inżynierowie Intela postanowili pójść o krok dalej i zaprojektowali układ Core i9-8950HK, sześciordzeniowca przeznaczonego do najbardziej wymagających zastosowań.

Według papierowej specyfikacji ogólna wydajność tego procesora ma być aż  29% większa niż w przypadku procesorów i7 siódmej generacji. W grach i przy obróbce filmów sprawdzą się jeszcze lepiej, zapewniając wydajność wyższą o odpowiednio 41% i 59% w stosunku do układów z serii i7. Procesor w trybie Turbo Boost może pracować z częstotliwością dochodzącą do 4,8 GHz, a najbardziej wymagający użytkownicy mogą podkręcić go jeszcze bardziej dzięki odblokowanemu mnożnikowi.

Z pewnością większość użytkowników nie potrzebuje aż tak zaawansowanych procesorów w swoich laptopach, jednak ci, którzy chcieliby uwolnić się od komputerów stacjonarnych i w każdym miejscu pracować na najbardziej wydajnych podzespołach, z pewnością docenią nowe portfolio Intela. O ile będą gotowi wydać górę forsy na tak dobrze wyposażony sprzęt.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz