Switch to najlepiej sprzedająca się konsola od Nintendo

Jeśli jest jeszcze ktoś, kto wątpi w sukces najnowszej konsoli Nintendo, powinien przyjrzeć się jej wynikom sprzedażowym.

Ostatnia konsola japońskiej korporacji nie spotkała się ze zbyt dużym uznaniem. Wii U może i miała kilka innowacyjnych rozwiązań, ale jej wyniki sprzedażowe pozostawiały sporo do życzenia. Zupełnie inaczej sytuacja prezentuje się w przypadku jej następczyni – Switch została doskonale przyjęta przez klientów.

Najlepiej świadczą o tym najnowsze informacje opublikowane przez Nintendo – firma twierdzi, że jeszcze żadna ich konsola nie sprzedawała się tak dobrze jak Switch. W samym tylko Marcu w Stanach Zjednoczonych sprzęt znalazł 906 tysięcy szczęśliwych nabywców. Wynik ten może zachwycać zwłaszcza wtedy, kiedy uświadomimy sobie, że w chwili obecnej konsola oferuje wyłącznie jedną grę z prawdziwego zdarzenia, Zeldę: Breath of the Wild.

Równie sprawnie Switch poczyna sobie na innych rynkach – w Japonii sprzedano 300 tysięcy egzemplarzy tylko w pierwszym tygodniu obecności na rynku, a Zeldę: Breath of the Wild na Switcha kupiło aż 925 tysięcy graczy. To dopiero początek, konsola pokaże swój prawdziwy potencjał za kilka miesięcy, kiedy pojawią się kolejne tytuły klasy AAA.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz