Świetne wyniki finansowe ZTE za pierwszy kwartał 2017

ZTE, największy międzynarodowy dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych, rozwiązań dla przedsiębiorstw oraz rozwiązań z zakresu mobilnego Internetu odnotował 27,8% wzrost zysku za I kwartał roku 2017. Firma zwiększyła sprzedaż rozwiązań sieciowych dla operatorów komórkowych a także sprzedaż smartfonów.

Zysk netto, przypisany posiadaczom akcji zwykłych, w pierwszych trzech miesiącach wzrósł do 1,22 mld juanów, co jest zgodne z wcześniejszą zapowiedzią ZTE. Przychody w pierwszym kwartale wzrosły o 17,8% do 25,75 mld juanów.

Za wzrosty w dużej mierze przyczynia się innowacyjność marki ZTE. Prawie 13% kwartalnych przychodów pochodziło z działalności badawczo-rozwojowej.

Firma ZTE umacnia także swoją pozycję światowego lidera w badaniach nad technologią 5G i pogłębia współpracę z największymi na świecie operatorami, dostarczając technologię FDD-LTE opartą o rozwiązania Massive MIMO. Innowacyjne produkty Pre5G firmy ZTE są obecnie wdrażane w ponad 40 sieciach w 30 krajach. ZTE ma zamiar rozpocząć komercyjne wdrożenia sieci 5G w trzecim kwartale 2018 roku, z pełną ich dostępnością począwszy od roku 2019 r. Rozwiązania ZTE przeznaczone do wirtualizacji sieci komórkowych są natomiast wdrażane w ponad 180 sieciach na całym świecie, a firma w tym roku zaprezentowała pierwszą na świecie platformę przeznaczoną dla operatorów – DevOps.

W przypadku produktów z linii Wireline, ZTE w lutym tego roku dostarczyło innowacyjne produkty dla sieci 5G-ready – 5G Flexhaul – który integruje technologię optyczną i technologię IP. Firma stale utrzymuje swoją dynamikę rozwoju i jako jeden ze światowych liderów w branży pasywnych sieci optycznych osiągnęła 70% udział w dostawach sprzętu dla China Mobile przeznaczonych do budowy centrów danych.

W pierwszym kwartale firma ZTE zanotowała ponad 25% wzrost sprzedaży urządzeń typu set-top box, a jej rozwiązanie Big Video umacnia swoją rynkową pozycję. Firma ZTE zdobywa również udziały w rynku Rich Communications Suite (RCS) i Cloud-Computing dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji oraz rozwiązań z zakresu network cloudification.

W zakresie IoT (Internet rzeczy), ZTE jest rynkowym liderem w rozwoju usług typu Narrowband-IoT (NB-IoT) i był pierwszym producentem, który dostarczył rozwiązanie dla smart-parkingów samochodowych. Dzięki innowacjom w budowie sieci, układów i urządzeń, zintegrowane chipsety ZTE zanotowały 70% wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale 2017 (licząc rok do roku).

Firma ZTE, producent linii smartfonów AXON i Blade, wprowadziła w lutym uaktualnioną wersję smartfona AXON 7, pierwszego urządzenia firmy obsługującego Google Daydream. Wszystko to po to, aby dostarczyć konsumentom niesamowite wrażenia z zakresu VR. Natomiast na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas ZTE zaprezentowano nowy telefon Blade V8, który pozwala użytkownikom na robienie zdjęć z wykorzystaniem efektu Bokeh, a także zdjęć 3D.

ZTE, jeden z największych dostawców smartfonów w Stanach Zjednoczonych, wzmocnił także partnerstwo z wiodącymi operatorami w Ameryce Północnej i Japonii dzięki innowacyjnym urządzeniom konsumenckim i rozwiązaniami przeznaczonymi dla samochodów. ZTE jest również jednym z największych partnerów China Mobile, a także jest rynkowym liderem w zakresie opracowywania szyfrowanych smartfonów, zapewniających znacznie większe bezpieczeństwo informacji.

W ramach współpracy z rządami oraz Corporate Business, ZTE umacnia swoją pozycję jako jednego ze światowych liderów dostarczających rozwiązania dla inteligentnych miast. Firma uczestniczy w projektach Smart City realizowanych w największych miastach Chin, ale także w krajach Europy Zachodniej takich jak Niemcy czy Francja.

Patrząc w przyszłość, firma ZTE będzie aktywnie poszukiwać nowych możliwości rozwoju, a także będzie nieustająco wzmacniała swoje zaangażowanie w dziedzinie badań i rozwoju oraz rygorystycznego zarządzania operacyjnego. ZTE pogłębi także współpracę z partnerami i klientami w celu stworzenia zrównoważonych ekosystemów przemysłowych oraz wzajemnie korzystnych relacji.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz