Supersmukły laptop z SLI

Firma Gigabyte zaprezentowała laptopa, który pokochają gracze.

Tytuły klasy AAA wymagają sprzętów z najwyższej półki, niestety większość laptopów gamingowych to wielkie, nieporęczne maszyny, które nie nadają się do przenoszenia. Inżynierowie Gigabyte postanowili coś z tym zrobić i tak powstał Aorus X9.

Według zapewnień firmy będzie to najcieńszy laptop z 17,3-calowym wyświetlaczem, mechaniczną klawiaturą, poczwórnym układem chłodzącym oraz kartą graficzną pracującą w trybie SLI. Jak przystało na sprzęt dla graczy, mamy tu do czynienia z naprawdę porządną konstrukcją – sercem urządzenia jest procesor Intel Core i7-7820JK współpracujący z 16 GB pamięci RAM oraz kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 1070 GDDR5 8GB+8GB SLI. Użytkownicy otrzymają także do dyspozycji dysk twardy o pojemności 1 TB oraz pamięć SSD o pojemności 1 TB. Warto w tym momencie wspomnieć, że wyświetlacz pracuje w rozdzielczości 4K.

Projektanci zatroszczyli się także o to, aby dźwięk wydobywający się z tego sprzętu był jak najlepszy, dlatego zastosowano stereofoniczny układ nagłaśniający wyposażony w dwa głośniki oraz dwa subwoofery. Sprzęt trafił właśnie na rynek amerykański, a ceny najprostszych konfiguracji zaczynają się od 350 dolarów za model z dwoma pamięciami SSD o pojemności 512 GB każda.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz