Super Mario Run na Androida

Ta gra miała nas zachęcić do zakupu najnowszych iPhone’ów. Teraz trafia na Androida.

Po kilku miesiącach oczekiwania Super Mario Run w końcu przestał być tytułem na wyłączność dla platformy iOS i trafił na Androida. Apple zachęcało nas do zakupu iPhone’a 7 między innymi przy wykorzystaniu tej gry, która była dostępna jedynie na ich systemie operacyjnym. Umowa partnerska skończyła się i teraz niemal każdy posiadacz smartfona może pobiegać małym hydraulikiem na swoim telefonie.

Trzeba przyznać, że Super Mario Run nie jest grą wybitną, to tytuł jakich sporo znajdziemy w sklepach mobilnych, ale dopieszczony pod każdym względem i sygnowany jedną z najpopularniejszych marek na świecie. Gra jest dostępna w ograniczonej formie za darmo, ale jeśli chcemy w pełni doświadczyć jej możliwości i odblokować wszystkie poziomy, należy zapłacić za tę przyjemność 10 dolarów. Dość wygórowana cena jak na tak prosty tytuł.

Ale w nowej grze od Nintendo najlepsze jest nie to, co oferuje, ale sam fakt wejścia tej firmy na rynek mobilny. Nintendo przez lata stroniło od smartfonów i tabletów, a Super Mario Run jest pierwszym krokiem w stronę zaistnienia gier od tej firmy w świadomości graczy mobilnych. Kto wie, może za jakiś czas doczekamy się smartfonowej edycji klasycznego Mariusza?

Grę można pobrać za pośrednictwem Sklepu Play.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz