Subskrypcja na VR

HTC ma prezent na pierwszą rocznicę gogli Vive – pakiet subskrypcyjny Viveport.

Powoli przyzwyczajamy się do tego, że za cyfrowe treści płacimy w abonamencie: Adobe przenosi swoje oprogramowanie do pakietu Creative Commons, Sony, Microsoft, Nvidia i Humble Bundle oferują gry w subskrypcji, a filmy coraz częściej oglądamy za pośrednictwem Netfliksa oraz innych serwisów strumieniujących. Nic więc dziwnego, że po tę formę zarobku sięga także HTC.

Producent gogli Vive z okazji pierwszej rocznicy wypuszczenia ich na rynek konsumencki uruchomi abonament na platformie Viveport. W zamian za przelewanie 7 dolarów miesięcznie użytkownicy będą mogli korzystać z doświadczeń oraz gier zgromadzonych na tej platformie.Cena wydaje się bardzo przystępna, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę koszt zakupu samych gogli, za które trzeba zapłacić cztery tysiące złotych (plus koszt komputera przystosowanego do uruchamiania treści VR).

Przedstawiciele HTC otwarcie przyznają, że wprowadzenie tej usługi jest odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy coraz częściej i chętniej korzystają z najróżniejszych pakietów subskrypcyjnych. Nie oznacza to jednak, że będzie działać tak jak inne serwisy i da nam nieograniczony dostęp do zasobów Viveport. Usługa wystartuje 5 kwietnia, a użytkownicy otrzymają do pięciu tytułów miesięcznie, tylko od nich będzie zależało, czy zostaną przy tych samych grach, czy wypróbują jakieś nowe doświadczenia.

W chwili obecnej w zasobach Viveport zgromadzono 50 gier subskrypcyjnych, ale jak zapewniają przedstawiciele HTC, ich liczba będzie rosnąć.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz