Stacja dokująca przyspieszy Nintendo Switch

Według najświeższych plotek stacja dokująca dla konsoli Nintendo będzie sprytniejsza, niż sądziliśmy.

Kiedy Japończycy po raz pierwszy demonstrowali swoją nową konsolę, twierdzili, że zarówno granie na dużym telewizorze jak i na małym ekranie będzie oferowało ten sam poziom rozrywki.  Może się jednak okazać, że pełną moc konsola pokaże dopiero po podłączeniu do stacji dokującej, na dużym ekranie.

Tak twierdzi Laura Kate Dale z LetsPlayVideoGames, która na swoim Twitterze udostępniła dość intrygujący wpis:

Wynika z niego, że dzięki stacji dokującej konsola dostanie nieco więcej mocy, a co za tym idzie, Switch poradzi sobie z wyświetlaniem gier w rozdzielczości Full HD, a obraz będzie przesyłany za pośrednictwem złącza USB-C. Po podpięciu do stacji dokującej uruchomiony zostanie także dodatkowy system zasilania, który pomoże utrzymać niską temperaturę pracy urządzenia przy zwiększonej wydajności. Dale sugeruje także, że koszt samej stacji dokującej będzie bardzo niski, co ma umożliwić wyposażenie się w kilka takich urządzeń i rozstawienie ich pod każdym telewizorem w naszym domu. Trzeba przyznać, że sprytnie to sobie Nintendo wymyśliło.

O tym, ile prawdy jest w tych plotkach, dowiemy się już za miesiąc, podczas styczniowej konferencji Nintendo, na której poznamy nowe (oficjalne) fakty na temat Switcha.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz