Spotify pracuje nad własnym sprzętem

Najpopularniejszy serwis strumieniujący muzykę może dorobić się własnego urządzenia.

Dziś świat oprogramowania i sprzętu przenika się w każdym calu. Android to nie tylko sam system, to także zaplecze sprzętowe, które pozwala w pełni wykorzystać jego możliwości: moduły łączności, kompas, magnetometr, czujnik biometryczny, inteligentne ekrany dotykowe czy w końcu układy optyczne, które pozwalają uchwycić równie dobre zdjęcia co te wykonywane przy pomocy aparatów kompaktowych. Nic więc dziwnego, że firmy dostarczające usługi w chmurze, chcą wejść na rynek urządzeń fizycznych. Google robi swoje smartfony i głośniki do inteligentnego domu, Snap wypuszcza własne okulary a Amazon walczy z Google przy pomocy głośnika Amazon Echo. Nie dziwi nas także to, że do tego grona przystępuje Spotify, jedna z najbardziej rozpoznawanych marek na rynku muzycznym.

Choć firma nie zapowiedziała oficjalnie, nad jakim urządzeniem pracuje, wstawiła ogłoszenie o pracę dla Product Managera, który zająłby się procesem wdrażania na rynek urządzenia podobnego do Pebble Watcha, Amazon Echo czy Snap Spectacles, a w zakresie jego obowiązków byłoby określenie, jak dokładnie miałoby wyglądać urządzenie ze sprzętowego i programowego punktu widzenia.

Z tak lakonicznego ogłoszenia ciężko wysnuć jakiekolwiek wiążące wnioski, ale możemy podejrzewać, że firma rozważa stworzenie autorskiego gadżetu do noszenia, dzięki któremu będziemy mogli szybko i sprawnie obsługiwać serwis Spotify. Prace nad projektem są dopiero we wczesnej fazie, dlatego zanim gadżet od Spotify trafi na rynek, może minąć jeszcze wiele lat.

Po tym, jak wieść o tajemniczym gadżecie od Spotify rozeszła się po sieci, ogłoszenie na stanowisko Senior Product Manager-Hardware zniknęło z sieci, ale serwisowi Zatz Not Funny udało się uchwycić zrzut ekranu, na którym widać, kogo poszukuje firma.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz