Sportowe słuchawki od Apple

Słyszałeś o słuchawkach sportowych z czujnikami biometrycznymi? Apple też takie stworzy.

Sport i muzyka od dawna idą ze sobą w parze, ćwiczenie przy ulubionych utworach jest nie tylko przyjemniejsze ale i efektywniejsze. Inżynierowie oraz projektanci Apple doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego opracowali słuchawki wprost stworzone dla miłośników zdrowego trybu życia: nie tylko dostarczą do twoich uszu dobrą muzykę, zadbają także o twoją kondycję.

Dziennikarze z AppleInsider znaleźli patent, który opisuje bezprzewodowe słuchawki Apple wyposażone w cały szereg czujników biometrycznych, które spełnią tę samą rolę, co popularne opaski sportowe noszone na nadgarstkach. Firma oczywiście w żaden sposób nie skomentuje odkrycia, dopóki Tim Cook nie wyjdzie na scenę i nie zaprezentuje swojego kolejnego odkrycia, ale już teraz wiemy, czym mniej więcej miałyby opatentowane słuchawki.

W specyfikacji znaleziono wykaz czujników, które miałby zbierać dane o naszej kondycji, a są to m.in.: pulsometr, czujniki potliwości, dotlenienia krwi czy przyspieszenia. Wszystko to, co oferują porządne opaski sportowe. Czy wspomniany patent opisuje następcę AirPodsów czy zupełnie inny sprzęt? Nie mamy pojęcia, ale liczymy na to, że wkrótce Tim Cook opowie nieco więcej o tym urządzeniu.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz