Sony wkracza na rynek mobilny

Choć aplikacje od Sony już teraz są dostępne na urządzeniach mobilnych, firma nie produkowała gier na smartfony i tablety. Teraz to się zmieni.

Korporacja poinformowała w oficjalnym piśmie o powołaniu nowej jednostki administracyjnej, której celem będzie rynek gier mobilnych. ForwardWorks, bo o niej mowa, ma tworzyć „pełnowymiarowe tytuły” na takie urządzenia jak tablety czy smartfony. To nie pierwsza korporacja odpowiedzialna za produkcję, która chce rozwinąć się  tym obiecującym – i bardzo dochodowym – rynku. Przyzwyczailiśmy się do tego, że firmy odpowiedzialne za produkcję tytułów konsolowych i komputerowych tworzą mobilne wersje swoich gier albo w pełni niezależne produkcje. Teraz do tego grona dołączy również Sony, nieco wcześniej o podobnych planach poinformowało Nintendo.

To nie pierwsza próba firmy okiełznania rynku mobilnego, warto zauważyć, że w zeszłym roku sony zamknęło projekt PlayStation Mobilne, który również skupiał się na dostarczaniu klientom gier mobilnych. Co zmieniło się od tamtego czasu? Być może firma chce połączyć granie na konsoli z platformami mobilnymi i sprawić, by aplikacje na smartfony były przedłużeniem konsolowych tytułów. Z drugiej strony powodem powołania nowego oddziału może być rozwój branży VR. Niewykluczone, że ForwardWorks założono po to, by wypromować gry w rzeczywistości wirtualnej i zachęcić klientów do kupienia PlayStation VR i zanurzenia się w zaawansowane, wysoce immersyjne tytuły na konsoli PlayStation 4.

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na rozwój wydarzeń. Za kilka miesięcy dowiemy się, co tak naprawdę kryje się za ForwardWorks.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz