Sonos z Siri na pokładzie? To bardzo możliwe

W głośnikach od Sonosa może pojawić się asystentka Apple.

Na rynku pokazuje się coraz więcej głośników wyposażonych w inteligentnego Asystenta Google lub Alexę od Amazonu. Swoich sił w tej braży próbuje również Apple – firma z Cupertino od lat rozwija swoją asystentkę głosową, która ostatnio pojawiła się w głośnikach z logo nadgryzionego jabłka, jednak Home Pod nie cieszy się taką popularnością jak konkurencyjne rozwiązania. Ale jeśli Siri zawitałaby na urządzeniach firm trzecich, sytuacja mogłaby ulec zmianie.

Tak przynajmniej twierdzi szef Sonosa, Patrick Spence, który chciałby, aby Apple otworzyło się na współpracę ze specjalistami z branży audio. W wypowiedzi dla serwisu The Verge Spence zdradził, że pozostaje w dobrych stosunkach z pracownikami Apple i prowadził już pierwsze rozmowy na temat obecności Siri w głośnikach Sonosa. Na razie nie podjęto żadnych wiążących decyzji, jednak nie można wykluczyć, że prędzej czy później asystentka Apple wyjdzie poza ekosystem z Cupertino.

Gdyby do tego doszło, duopol Amazonu i Google zostałby przełamany. Obecność trzeciego asystenta głosowego, tak silnie wspieranego przez Apple, z pewnością podkręciłoby rywalizację w tym segmencie branży technologicznej.

Odpowiedz