Smartfony pozbywają się ramek

LG i Samsung szczycą się swoimi bezramkowymi telefonami. Ale ich sprzęty nie są wyjątkowe – ten trend podchwycili wszyscy.

Już dawno minęły czasy w których wyłącznie najbardziej liczące się firmy były w stanie napędzić rewolucję technologiczną. Apple, LG i Samsung przez lata ścigały się w walce o miano króla smartfonowej innowacji. W walce, w której dziś nie sposób wyłonić króla. Wystarczy wspomnieć o najważniejszych cechach flagowych produktów tych firm, aby uświadomić sobie, że dziś nie sposób wyłonić najlepszego i najbardziej innowacyjnego smartfona na rynku, są tylko takie, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom.

LG i Samsung już zaprezentowały swoje smartfony z ekranem rozciągającym się niemal od krawędzi do krawędzi, zaś Apple zaprezentuje własną wariację tego rozwiązania pod koniec roku (tak przynajmniej twierdzą informatorzy).Wszystkie wymienione firmy chwalą się tą konstrukcją, mimo iż to Xiaomi Mi Mix był pierwszym telefonem, który wprowadził to rozwiązanie. A na horyzoncie pojawił się kolejny gracz – Mazen. Nie znasz tego producenta? Nie martw się, nie jesteś jedyny, to młoda firma z chińskiego miasta Shenzhen, która dopiero zaczyna swoją przygodę w świecie smartfonów. A ich Alpha już oferuje to, co w swojej ofercie mają najwięksi gracze na rynku – bezramkową konstrukcję oraz podwójny aparat.

Informację o tym telefonie udostępnił na swoim profilu twitterowym nie kto inny jak Evan Blass, dzieląc się przy okazji specyfikacją urządzenia: najnowszy Android, ośmiordzeniowy procesor, ekran 6″ o rozdzielczości 1080p, bateria 4000 mAh oraz podwójny aparat Sony – tym będzie kusić klientów. Jak na sprzęt od producenta, którego niemal nikt nie zna, prezentuje się wyśmienicie.

I nie zrozumcie mnie źle, nie uważam, że będzie to sprzęt równie dobry co Samsung Galaxy S8, LG G6 czy iPhone 8. Czysta specyfikacja to nie wszystko, spotkałem się z wieloma telefonami, które na papierze prezentowały się wyśmienicie, ale korzystanie z nich było co najmniej irytujące. Ale Maze Alpha to najlepszy dowód na to, że branża mobilna boryka się ze sporym spowolnieniem, a małe firmy coraz częściej są w stanie przynajmniej w części zaoferować to, co najbardziej cenione marki. Z drugiej strony pojawienie się tego telefonu można uznać za oznakę nadzwyczaj szybkiego postępu i błyskawicznego przyswajania najnowszych rozwiązań technologicznych przez firmy o niewielkim (w skali całej branży) budżecie.

Żyjemy w ciekawych czasach, w których najlepszy sprzęt to nie ten, który najlepiej prezentuje się na papierze, ale który zapewnia najlepszy komfort użytkowania.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz