Smartfony od LG napędzi sztuczna inteligencja

Nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji pozwolą na jeszcze wygodniejszą obsługę aparatu.

Podczas tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie firma LG zaprezentuje pierwszą część pakietu funkcji opartych na sztucznej inteligencji, które opracowała na potrzeby swoich smartfonów. Ta nowa technologia zostanie zastosowana w tegorocznej wersji smartfona LG V30, będącego obecnie najbardziej zaawansowanym flagowym modelem oferowanym przez LG.

Prace badawczo-rozwojowe nad sposobem wdrożenia sztucznej inteligencji w smartfonach trwały ponad rok i rozpoczęły się na wiele miesięcy przed prezentacją technologii ThinQ na targach CES 2018. Firma LG skoncentrowała się na opracowaniu funkcji interfejsu użytkownika, wykorzystujących sztuczną inteligencję do rozpoznawania zarówno mowy, jak i obrazu rejestrowanego przez aparat, a tym samym pozwalających na wyjątkowo intuicyjne obsługiwanie smartfona. W rezultacie powstał pakiet technologii opartych na sztucznej inteligencji, który jest ściśle dopasowany do potrzeb oraz zachowań współczesnych użytkowników.

Vision AI: nowa jakość w dziedzinie rozpoznawania obrazu

Funkcja Vision AI analizuje obiekty w polu widzenia aparatu i rekomenduje najlepszy tryb tematyczny spośród ośmiu dostępnych w smartfonie: portret, jedzenie, zwierzęta, krajobraz, miasto, kwiaty, wschód słońca i zachód słońca. Aby określić, na jaki obiekt jest ustawiona ostrość aparatu i zaproponować optymalne ustawienia, smartfon uwzględnia różnorodne parametry, takie jak kąt widzenia, kolory, odbicia światła, oświetlenie tła, analizując zdjęcia z bazy danych. Gdy skierujemy obiektyw na talerz z makaronem, włączy się tryb tematyczny „jedzenie” z cieplejszymi barwami i zwiększoną ostrością, dzięki którym zdjęcie uzyska apetyczny wygląd.

Tworząc algorytmy rozpoznawania obrazu firma LG współpracowała z ekspertami w tej dziedzinie i przeanalizowała ponad 100 milionów zdjęć. Aby zwiększyć dokładność analizy obrazów, a tym samym zapewnić lepsze dostosowanie rekomendowanych trybów tematycznych, utworzono ponad tysiąc różnych kategorii zdjęć. Gdy obiektyw aparatu jest skierowany na jakiś obiekt, funkcja Vision AI może automatycznie zeskanować kod QR, zainicjować wyszukiwanie obrazu lub wyświetlić informacje dotyczące zakupów, w tym sklepów oferujących dany przedmiot za najniższą cenę lub podobnych produktów, które mogą zainteresować użytkownika.

Ponadto nowy tryb fotografowania przy słabym oświetleniu może automatycznie zwiększyć jasność zdjęcia o 100%. W odróżnieniu od konwencjonalnych metod pomiaru natężenia światła, funkcja Vision AI mierzy jasność rejestrowanego zdjęcia, dzięki czemu może znacznie dokładniej korygować poziom jasności.

Voice AI: komendy głosowe dostępne tylko w smartfonach LG

W skład pakietu Emphatic AI wchodzi też funkcja Voice AI, dzięki której można uruchamiać aplikacje oraz zmieniać ustawienia używając wyłącznie poleceń głosowych. Asystent Google współpracuje z 32 komendami Voice AI, w tym z 23 komendami udostępnionymi w roku 2017, które są dostępne tylko w smartfonach LG. Dzięki temu, nie trzeba przeglądać menu w poszukiwaniu potrzebnej opcji oraz można bezpośrednio uruchamiać określone funkcje.

Informacja prasowa

PODOBNE POSTY

Odpowiedz