Smartfony LG mogą doczekać się rebrandingu

Czekasz na LG G7? Jego miejsce może zająć zupełnie inna seria.

Nikogo nie powinno dziwić to, że lada moment LG wypuści następcę modelu G6. Od lat firma prezentuje nowe supersmartfony w pierwszej połowie roku, a plotki o G7 pojawiają się w sieci już od wielu tygodni. Ale dopiero teraz okazało się, że nowy model może nie nazywać się G7, o czym poinformowali dziennikarze koreańskiego serwisu The Investor. Twierdzą oni, że firma rozważa rebranding smartfonów z serii G.

Nie są to tylko przypuszczenia samych dziennikarzy, na ten temat wypowiedział się jeden z pracowników LG na łamach Digital Daily, który przyznał, że firma przygotowuje się do nowej kampanii reklamowej serii G i rozważa kilka możliwości wypromowania kolejnych telefonów. Pod uwagę bierze się m.in. dwucyfrowe nazewnictwo oraz kompletne porzucenie serii G na rzecz czegoś zupełnie innego. Czy do tego dojdzie? Nie mamy pojęcia, LG ujawni swoją decyzję prawdopodobnie dopiero w momencie premiery następcy modelu G6.

Zmiana nazwy byłaby dość sensownym posunięciem, firma mogłaby połączyć ze sobą serie G oraz V, które są do siebie niezwykle podobne i tylko nieznacznie się różnią (nie licząc modułowego modelu G5). Co więcej, to w serii V firma wprowadza sporo nowości i eksperymentuje z nowymi technologiami, dlatego powinna być traktowana na równi z serią G.

Rebranding byłby dla LG nowym otwarciem, szansą na wypromowanie zupełnie nowej idei stojącej za telefonami firmy. O tym, czy te pogłoski okażą się prawdą, dowiemy się już wkrótce.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz