Smartfon za 1200 od producenta aparatów

Do walki o serca miłośników smartfonów stanie firma RED, która specjalizuje się w produkcji aparatów.

Samsung, Apple, LG, ZTE czy Huawei. To firmy królują w branży urządzeń mobilnych, jednak od czasu do czasu słyszymy o firmach z zupełnie innej kategorii, które próbują swojego szczęścia na rynku smartfonów. Jedną z nich jest RED, producent profesjonalnego sprzętu fotograficznego i filmowego, który również chce stworzyć własny telefon wielofunkcyjny.

Urządzenie będzie nazywało się Hydrogen i na razie wiemy o nim bardzo niewiele. Przedstawiciele RED zdradzili jedynie jedną nietypową funkcję, która może zaciekawić potencjalnych klientów – 5,7-calowy ekran urządzenia będzie wyświetlał obrazy holograficzne. Co ciekawe, to kolejna firma, która podjęła ryzyko i zdecydowała się na stworzenie telefonu modułowego, jednak nie wiemy, jakie moduły trafią do sprzedaży, ani kiedy będziemy mogli je kupić. Sam telefon zadebiutuje dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku, a premiera modułów odbędzie się później, w nieokreślonej jeszcze przyszłości.

Jak przystało na innowacyjne urządzenie klasy premium, za RED Hydrogen zapłacimy krocie. Będzie to jeden z najdroższych smartfonów na rynku, za wersję podstawową wykonaną z aluminium zapłacimy 1200 dolarów, a za model z tytanu aż 1600 dolarów.

Jesteśmy ciekawi, czy producent dotrzyma obietnicy i rzeczywiście doczekamy się pierwszego urządzenia z holograficznym wyświetlaczem, czy jest to tylko marketingowy chwyt, który ma przykuć naszą uwagę i nakręcić zainteresowanie wokół nowej marki smartfonów.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz