Smartfon Lenovo z 4TB pamięci

W tytule nie ma błędu. Telefon Lenovo może mieć 4 terabajty (sic!) pamięci.

Współczesne smartfony coraz rzadziej potrafią nas zadziwić. Mają coraz szybsze podzespoły i smuklejsze obudowy, ale rozwijają się w zasadzie wyłącznie pod kątem możliwości fotograficznych. Co więcej, po premierze iPhone’a X niemal wszystkie nowe sprzęty przypominają klony z paskudnym wcięciem przy górnej krawędzi. Na ich tle ma wyróżniać się Lenovo Z5, prototypowy telefon, o którym zrobiło się głośno kilka dni temu, kiedy Chang Cheng, jeden z wiceprezesów firmy, podzielił się rysunkiem koncepcyjnym pokazującym nowe urządzenie. Smartfon miał w pełni bezramkowy ekran bez żadnych wcięć, co pozwalało sugerować, że firma znalazła innowacyjny sposób na zamontowanie aparatu do selfie. Teraz w sieci pojawiła się jeszcze jedna intrygująca plotka, w którą aż ciężko uwierzyć – na grafice reklamującej Z5 wspomniano, że sprzęt ten będzie wyposażony w 4 TB  pamięci na przechowywanie danych.

Aby uzmysłowić sobie, o jakich wartościach mówimy, warto wspomnieć, że współczesne smartfony oferują zazwyczaj 32 GB na przechowywanie danych i tylko modele z wyższej półki oddają do naszej dyspozycji 64, 128 lub 256 GB pamięci. Jeśli plotki o możliwościach Z5 okażą się prawdą, na telefonie przechowamy szesnaście razy więcej informacji niż na najdroższym iPhonie X!

Co ciekawe, informacja ta nie pochodzi od anonimowego źródła, podzielił się nią wspomniany wcześniej Chang Cheng na swoim profilu na portalu Weibo. Wiceprezes wspominał przy okazji ostatniej wypowiedzi, że Z5 wprowadzi na rynek 4 wielkie innowacje korzystające z 18 opatentowanych technologii i wszystko wskazuje na to, że nie będą to tylko czcze przechwałki i smartfon ten rzeczywiście będzie wyróżniał się na tle konkurencji. Dwie małe rewolucje – bezramkowy ekran pozbawiony wcięcia oraz 4 TB na przechowywanie danych – już poznaliśmy, teraz czekamy na dwie kolejne.

Oficjalną premierę Lenovo Z5 zaplanowano na 14 czerwca, wtedy dowiemy się, w jaki sposób smartfon ten zechce zdominować świat urządzeń mobilnych.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz