Smartfon dogada się z Windowsem 10

Microsoft umożliwi wysyłanie powiadomień ze smartfona  na komputery osobiste.

Pod koniec maja testerzy Windowsa 10 otrzymali od Microsoftu ciekawe narzędzie – mogli wyświetlać powiadomienia z telefonów z Androidem bezpośrednio w systemie na komputerze stacjonarnym. Dzięki najnowszej aktualizacji Windowsa 10 Mobile, która właśnie jest w fazie testów, również użytkownicy smartfonów z systemem Microsoftu będą mogli sparować swoje słuchawki z komputerem osobistym.

Po sparowaniu urządzeń otrzymamy możliwość odpowiadania na niektóre powiadomienia za pośrednictwem peceta, a użytkownicy systemu Windows 10 Mobile będą mogli za pośrednictwem jednej komendy głosowej wysłać zdjęcia ze smartfona na komputer. Aktualizacja ma trafić do Windowsa w tzw. Rocznicowej Aktualizacji, która trafi do użytkowników rok po premierze Windowsa 10.

W przypadku Androida wystarczy zainstalować Cortanę w telefonie, zaś użytkownicy Windowsa 10 Mobile powinni zaktualizować system do najnowszej wersji. Należy także zgłosić się do testowania samego Windowsa 10 w programie Insider. Niestety, dopóki Cortana nie zostanie udostępniona w Polsce, nie będziemy mogli skorzystać z tego narzędzia. Pozostaje nam tylko czekać, aż Microsoft oficjalnie uruchomi w naszym kraju swoją asystentkę głosową.

 

PODOBNE POSTY

Odpowiedz