Smart Cover z wyświetlaczem

Apple opracował projekt okładki ochronnej na iPada, którą wyposażono w dodatkowym wyświetlacz.

Ot o jeden z ciekawszych patentów Apple z ostatnich miesięcy. Oficjalna nazwa tego sprzętu brzmi „doczepiana osłonka z elastycznym wyświetlaczem” i jest dokładnie tym, na co wskazuje jego nazwa – nowym, futurystycznym futerałem, który nie tylko ochroni ekran tabletu przed uszkodzeniem, ale także wyświetli mnóstwo przydatnych informacji.

W zgłoszeniu patentowym przedstawiciele Apple sugerują, że najlepszym materiałem do stworzenia tego gadżetu wydaje się panel AMOLED, gdyż pozwala rozświetlać pojedyncze piksele, by oszczędzić baterię w tablecie. Równie ekonomicznym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie ekranu wykonanego w technologii e-ink, ale ta technologia nie licuje z polityką Apple, nastawioną na zapewnieniu jak najwyższej jakości; e-ink pozwoliłby oszczędzić energię, ale nie wyglądałby wystarczająco „niesamowicie”, by przykuć uwagę klienta.

powiadomienia

Apple zarysowało kilka przykładowych zastosowań dla tego sprzętu. Jednym z najbardziej oczywistych  jest możliwość wyświetlania powiadomień spływających na urządzenie. Dzięki temu nie musielibyśmy odpalać głównego ekranu, by sprawdzić, kto do nas napisał. Apple sugeruje także, że taka okładka z wyświetlaczem idealnie sprawdziłaby się jako… cóż, tablet graficzny dla tabletu. Brzmi dość dziwacznie, ale jest w tym jakiś sens.

tablet

Firma zawarła w zgłoszeniu patentowym także kilka pomysłów na to, jak zasilić taką okładkę. Jednym z najprostszych rozwiązań jest wykorzystanie złącza, które zastosowano w iPadzie Pro, ale znacznie ciekawszym – oraz bardziej nietypowym – pomysłem jest zamontowanie paneli słonecznych po wewnętrznej stronie osłony. Ładowałyby one sprzęt, gdy korzystalibyśmy z tabletu.

solar

Apple przyzwyczaił nas do tego, że raz na kilka tygodni patentuje jakieś nietypowe urządzenie, jednak niewiele z nich wchodzi do masowej produkcji. Mamy nadzieję, że w przypadku tej AMOLED-owej okładki będzie inaczej i w tym roku trafi w nasze ręce.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz