Skaner siatkówki oka w Galaxy Note coraz bardziej prawdopodobny

Coraz więcej przecieków wskazuje na to, że kolejny smartfon od Samsunga będzie wyposażony w skaner siatkówki oka.

Nie po raz pierwszy słyszymy o tym, że firmy technologiczne przymierzają się do wypuszczenia na rynek smartfonów, które oprócz czytnika linii papilarnych będą wyposażone w skaner siatkówki. Co więcej, takie smartfony już istnieją – wystarczy wspomnieć Fujitsu NX F-04G czy Alcatela Idol 3 – ale albo dostępne są na wybranych rynkach, albo korzystają z aparatu do tworzenia wzoru naczyń krwionośnych na białku oka, a nie na pełnoprawnych skanerze.

note iris

Pierwszym smartfonem, który wprowadzi tę technologię na rynek masowy, może być Samsung Galaxy Note, który zostanie zaprezentowany w drugiej połowie tego roku. Plotki na temat tego sprzętu mnożą się bez przerwy, ale w sieci pojawiły się zdjęcia, które mogą być ostatecznym dowodem na istnienie Note’a ze skanerem siatkówki. Zrzut ekranu pochodzi z urządzenia partycypującego w programie Galaxy Beta i ujawnia nową opcję w zakładce prywatności i bezpieczeństwa. Można ją przetłumaczyć jako „użyj siatkówki” i choć Samsung nie komentuje tego przecieku, łatwo stwierdzić, czego dotyczy ta opcja. Zwłaszcza, że to nie pierwsze poszlaki na temat istnienia smartfonów Galaxy ze skanerem siatkówki.

Na oficjalną premierę nowego smartfona z linii Galaxy Note musimy jeszcze chwilę poczekać, zadebiutuje on najprawdopodobniej na początku września, tuż przed startem targów IFA w Berlinie. Wtedy też dowiemy się, ile prawdy było w tych przeciekach.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz