Siemens Home Connect – zdalnie zarządzaj swoim sprzętem AGD

Sprzęt AGD, którym można wygodnie zarządzać za pomocą wirtualnej platformy z każdego miejsca na ziemi, o każdej porze, do niedawna pozostawał w strefie planów i wyobrażeń. Siemens pokazał najnowszą linię AGD Home Connect, dla której zdalne sterowania urządzeniami to jedynie początek wyjątkowych możliwości. Home Connect to przede wszystkim wirtualna baza przepisów kulinarnych, zdalny kontakt z serwisem, a także największa sieć partnerów na całym świecie.

Obecna w 32 krajach w 16 wersjach językowych platforma Home Connect od teraz jest dostępna również w Polsce za sprawą premiery nowej linii AGD Siemens Home Connect. Inteligentne oprogramowanie platformy pozwala połączyć się przez internet mobilny bądź Wi-Fi z AGD, które jest połączone siecią WLAN w domu. Wirtualna platforma (dostępna na iOS i Android) za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu oferuje aktywację urządzenia i daje wiele możliwości. Pozwala to zdalnie ingerować w pracę urządzenia, np. obniżając zużycie energii oraz aktywować wybrane programy i odpowiednie funkcje. Portfolio Siemens Home Connect obejmuje: piekarniki, płyty, okapy, pralki, suszarki, chłodziarko-zamrażarki, zmywarki oraz ekspresy do kawy.

Nowe możliwości

Zdalne sterowanie to jedynie początek możliwości Home Connect. Dzięki nieustannie doskonalonemu rozwiązaniu dziś Home Connect daje możliwość nie tylko włączenia pralki, kiedy jesteśmy już w pracy i zapomnieliśmy ją uruchomić w domu, czy uruchomienia piekarnika będąc w biurze i przygotowania obiadu dla wracającej wcześniej ze szkoły córki. Korzystając z Home Connect zyskujemy więcej funkcji danego urządzenia, niż w jego standardowej wersji. Możemy wybrać jedno z kilku dodatkowych ustawień prania, których do tej pory nie oferowała pralka, albo chcąc zaimponować przyjaciołom podczas wieczornej kolacji wybrać jeden z przepisów kulinarnych, wysłać go do piekarnika i w ten sposób, mimo niewielkich umiejętności, zachwycić przygotowaną potrawą. Największa na rynku baza przepisów kulinarnych Home Connect, którą uzupełniają ciekawostki i praktyczne porady dotyczące gotowania, jak również przepisy na desery i kawę coffeeWorld, będzie jeszcze większa za sprawą recipeBuilder. Rozwiązanie to sprawdzi się przed świętami i specjalnymi okazjami, oferując przepisy na tradycyjne potrawy. Przygotowanie wielkanocnego mazurka w Polsce czy indyka w USA w związku z Świętem Dziękczynienia, od teraz nie będzie stanowiło żadnego wyzwania.

Platforma Home Connect to także zdalny dostęp do usług serwisu i diagnostyki urządzeń, a także do oferty sklepu serwisowego. Dzięki tej zakładce otrzymujemy również powiadomienia związane ze wskazówkami jak korzystać z urządzenia, przypomnienia np. o konieczności ich czyszczenia, a także np. o zakupie tabletek do zmywarki. Pamięć o wszystkim tym, co do tej pory zajmowało nasz czas, teraz jest obowiązkiem Home Connect, a dzięki nieustannej aktualizacji platformy, cały czas zyskujemy nowe funkcje i rozwiązania, które pozwalają jeszcze wygodniej korzystać z technologii współczesnego AGD. Rozwiązaniem, które zainteresuje miłośników programowania jest możliwość rozwijania Home Connect w ramach samodzielnej pracy nad udostępnionym kodem źródłowym platformy w formie Software Development Kit.

Siemens Home Connect

Najnowsza linia urządzeń Siemens Home Connect obejmuje szeroką gamę sprzętów gospodarstwa domowego. Znajdują się w niej piekarniki, zmywarki, pralki i suszarki do ubrań, od niedawno również płyty i okapy, a także chłodziarko-zamrażarki. Te ostatnie sprawdzą się szczególnie… na zakupach, kiedy nie pamiętamy, co mieliśmy kupić, możemy zdalnie zajrzeć do jej wnętrza. Specjalne kamery ustawione pod odpowiednim kątem zrobią zdjęcia, a my dzięki temu będziemy wiedzieli co powinno znaleźć się na liście zakupów. W zmywarkach zaś funkcja Easy Start pomoże dobrać najlepszy program mycia naczyń, a także przesłać informację o zakończeniu zmywania i o konieczności uzupełnienia płynu nabłyszczającego. Piekarniki Siemens Home Connect to przede wszystkim ogromna baza przepisów, dzięki której nawet mało doświadczony kucharz poczuje się jak mistrz kulinarny. Korzystając z Home Connect, na przykład w trakcie pieczenia ciasta, możemy nie tylko kontrolować status i przebieg pieczenia na tablecie czy telefonie, ale też dokonywać zmian w ustawieniach. Nowa pralka i suszarka z technologią Home Connect oferują możliwość skorzystania z dodatkowej funkcji wirtualnego konfiguratora Easy Start, który pomaga wybrać odpowiedni program prania do wszystkich rodzajów tkanin. Zdalne sterowanie i monitorowania cyklu prania i suszenia spoza domu to nie jedyna zaleta korzystania z pralki i suszarki. Dzięki połączeniu pralki z Home Connect otrzymamy powiadomienie, kiedy płyn do prania w pralce i-DOS będzie wymagał uzupełnienia. Ostatnią grupą są ekspresy do kawy wolnostojące Siemens EQ.9 i do zabudowy, które dzięki podłączeniu do Home Connect idealnie sprawdzą się podczas spotkania z przyjaciółmi. Każdy z nich może wybrać dowolny rodzaj ulubionej kawy i wysłać swoje zamówienie do ekspresu, dzięki temu to ekspres pamięta za nas jakie kawy i w jakiej kolejności przygotować.

Bezpieczeństwo korzystania z platformy Home Connect potwierdził certyfikat TÜV TRUST IT, który nadawany jest głównie systemom bankowości elektronicznej, wymagającym najważniejszych i najlepszych zabezpieczeń.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz