Sharp na targach IFA

Na targach IFA 2017 w Berlinie Sharp Home Appliances zaprezentował gamę innowacyjnych urządzeń AGD.

To czym kierowali się projektanci marki był nacisk na indywidualność i twórcze wyrażanie siebie. Inspiracją dla liczącego 770 m2 stoiska Sharp stało się nowe motto firmy, „Be Original / Kreatywnie na co dzień”. Wśród zaprezentowanych nowości uwagę zwracają przede wszystkim inteligentne technologie oraz oferta oczyszczaczy powietrza i małych urządzeń gospodarstwa domowego, które wkrótce pojawią się na rynku.

Sharp zaprezentował nową serię urządzeń obsługujących Wi-Fi. Druga generacja inteligentnych urządzeń jest w stanie nie tylko identyfikować usterki i automatycznie informować o nich firmę Sharp, dzięki czemu pracownicy mogą niezwłocznie je usunąć, ale także wysyłać za pośrednictwem aplikacji Sharp Home Appliances wiadomości z instrukcjami dla użytkowników, by umożliwić im samodzielnie usuwanie drobnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzeń. Podczas targów zaprezentowane zostały liczne urządzenia do zabudowy, w tym 60-centymetrowy model kuchenki parowej, która umożliwia jednoczesne gotowanie różnych potraw na kilku poziomach.

Firma pokazała również kilka modeli bardzo dużych chłodziarko-zamrażarek, w tym wysokie urządzenia z serii Grand Top, których wnętrze można swobodnie aranżować stosownie do potrzeb, oraz najnowszy model imponującej chłodziarko-zamrażarki Karakuri. Inspiracją dla jej projektantów były drzwi Karakuri, dzięki którym wojownicy ninja ukrywali się przed wrogami. Sharp stworzył niezwykłą chłodziarko-zamrażarkę Karakuri z podwójnymi drzwiami i zbiornikiem wody ukrytym za panelem, który zapobiega przedostawaniu się do jego wnętrza wywołujących alergię i astmę cząstek kurzu, toksyn i owadów. Kiedy czujnik wykrywa ruch w pobliżu, dozownik wody
o pojemności do 24 szklanek obraca się automatycznie i jest gotowy do użycia.

Sharp stworzył także urządzenia służące jeszcze większej automatyzacji procesu prania: na rynku wkrótce pojawi się nowa pralka o pojemności 10 kg, która automatycznie pobiera odpowiednią dla danego cyklu ilość detergentu. Pralkę można ustawić nawet na kilka miesięcy (przy cotygodniowych cyklach prania), dzięki czemu zaangażowanie użytkownika w ten proces jest zminimalizowane.

Podczas targów IFA zaprezentowany został także nowy, wielofunkcyjny odkurzacz bezprzewodowy (akumulatorowy) – model 25.2V ze znacznie skróconym czasem ładowania, większą elastycznością czyszczenia i dłuższym, 60-minutowym czasem pracy na akumulatorze.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz