Sekretny pokaz elastycznego Samsunga Galaxy X

Jeśli wierzyć plotkom, Samsung ma już działające prototypy elastycznych smartfonów.

Od lat Samsung obiecuje nam, że zaprezentuje światu elastyczne telefony. Pierwotne plany zakładały, że sprzęt ten zadebiutuje w 2017 roku, ale jak dobrze wiemy, nic z tego nie wyszło. Premierę przesunięto i przedstawiciele Samsunga twierdzą, że już w tym roku zrealizują swoją obietnicę. Jak się okazuje, mogą to nie być tylko czcze przechwałki – dziennikarze z koreańskiego magazynu ET News twierdzą, że wąskie grono najbliższych współpracowników korporacji miało okazję przyjrzeć się tym intrygującym urządzeniom podczas sekretnych pokazów na targach CES.

Jak można się domyślić, Samsung w żaden sposób nie odpowie na te przecieki, w interesie firmy jest utrzymacie całego projektu w tajemnicy tak długo, jak to tylko możliwe, firma chce stopniowo dawkować napięcie związane z premierą tego sprzętu.

Nie oznacza to jednak, że nie wiemy nic na temat serii Galaxy X – uczestnicy spotkania zdradzili prasie ciekawe informacje na temat konstrukcji tego urządzenia. A w zasadzie dwóch urządzeń, gdyż Samsung zaprezentował dwie wersje smartfona: jedną z elastycznym wyświetlaczem składanym do środka, drugą z zewnętrznie zginanym ekranem. Podobno w pierwszej kolejności do dystrybucji trafi ta pierwsza wersja, gdyż jest znacznie prostsza w konstrukcji i wytrzymalsza.

W chwili obecnej Samsung nie dysponuje rozwiązaniem, które pozwalałoby stworzyć elastyczne ekrany odwijane do zewnątrz o wysokiej wytrzymałości, które przetrwałyby intensywne użytkowanie. Co nie oznacza, że za kilkanaście miesięcy nie uda się rozwiązać wszystkich technologicznych przeszkód i wdrożyć takiego smartfona na rynek konsumencki.

A skoro już przy czasie jesteśmy – podobno produkcja Samsunga Galaxy X może ruszyć już w listopadzie, co oznaczałoby, że tuż przed świętami pojawi się w sprzedaży elastyczny smartfon, na który czekaliśmy przez lata.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz