Sega Forever – stare gry na naszym smartfonie

Miłośnicy retrogrania otrzymali od firmy Sega genialny prezent – aplikację pełną starych gier.

W dobie hiperrealistycznych gier komputerowych naszpikowanych efektami specjalnymi nie raz tęskniliśmy za produkcjami, na których się wychowywaliśmy. Z nostalgią wspominamy stare tytuły, przy których spędziliśmy dzieciństwo, a firmy takie jak Sega doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Korporacja poinformowała, że z dniem 22 czerwca uruchamia serwis Sega Forever, na którym znajdziemy niemal każdą grę tego studia wypuszczoną na konsole Master System, Genesis/Megadrive czy Dreamcast. Z biblioteki będą mogli korzystać właściciele urządzeń z iOS-em oraz Androidem, a dostęp do kultowych gier będzie darmowy, choć będziemy mogli uiścić opłatę w wysokości 1,99 $, aby usunąć reklamy z aplikacji.

W chwili obecnej możemy ściągnąć następujące produkcje: Sonic The Hedgehog, Altered Beast, Phantasy Star II, Comix Zone oraz Kid Chameleon. Jest to jednak dopiero początek wielkiej akcji udostępniania klasyków na urządzenia mobilne, jeśli chcesz na bieżąco śledzić nowości z Sega Forever, śledź na bieżąco stronę projektu.

Odpowiedz