Samsung też stworzy telefon z podwójnym aparatem

Kolejny phablet od Samsunga może być wyposażony w podwójny układ optyczny.

Zanim Samsung Galaxy S8 trafił do sprzedaży, wiele osób spekulowało, że podobnie jak telefony od LG i Apple, będzie wyposażony w podwójny aparat główny. Tak jednak się nie stało, Samsung postawił na klasyczną konstrukcję. Nie oznacza to jednak, że firma na dobre odcina się od tego rozwiązania, już za kilka miesięcy może wdrożyć je do swojego phableta.

Do premiery Samsunga Galaxy Note 8 pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale już docierają do nas pierwsze przecieki na jego temat. Wiele spekulowało się o tym, że to Note 8 wprowadzi Samsunga do krainy podwójnej optyki mobilnej, a teraz te plotki potwierdzają dziennikarze koreańskiego portalu MK News. Oczywiście Samsung nie odnosi się w żaden sposób do tych rewelacji i dopiero w dniu premiery Note’a 8 pochwali się jego innowacyjnymi – z punktu widzenia korporacji – możliwościami.

Wciąż nie wiemy jednak, jak będzie skonstruowany ten układ podwójny, czy będzie składał się z kolorowej i monochromatycznej matrycy, jak ma to miejscie w telefonach Huawei, czy skorzysta z dodatkowego, szerokokątnego obiektywu.

Jedno według nas jest pewne – Samsung zdecyduje się na wprowadzenie tej innowacji, w końcu wszyscy liczący się producenci korzystają z podwójnego układu optycznego. Jeśli Samsung chce być uważany za firmę innowacyjną, musi stworzyć taki aparat, nawet jeśli klienci nie będą z niego korzystać.

Źródło

PODOBNE POSTY

Odpowiedz