Samsung QLED 2018 – synonim piękna

QLED-y stały się jeszcze lepsze. Samsung zaprezentował telewizory, które na zawsze odmienią nasze salony.

Stworzenie telewizora wyróżniającego się na tle konkurencji nie jest prostym zadaniem. Niemal wszyscy czołowi producenci mają w swoim portfolio smukłe odbiorniki wyświetlające olśniewający obraz. Samsung znalazł sposób, aby wybić się z tłumu identycznych urządzeń. Najnowsze QLED-y będą piękne, wielkie i… niewidoczne.

Podczas konferencji First Look w Nowym Jorku przedstawiciele firmy Samsung zaprezentowali odświeżoną linię QLED-ów, która ma odmienić nasze przestarzałe salony. Południowokoreańscy projektanci zauważyli, że klienci coraz chętniej sięgają po telewizory o dużych przekątnych, gdyż chcą cieszyć się obrazem nie tylko o kinowej jakości, ale i rozmiarze. Takie urządzenia mają jednak poważną wadę – kiedy z nich nie korzystamy, zamieniają się w czarny prostokąt. QLED-y z 2018 roku rozwiązują ten problem w sposób kompleksowy.

Nie dość, że dzięki systemowi montażu No Gap idealnie przylegają do ściany, to jeszcze matryce osadzono na bezramkowej konstrukcji. Przeprojektowano także system okablowania – telewizor podłącza się do modułu One Connect za pośrednictwem jednego, półprzezroczystego kabla One Invisible Connection. Prawdziwą perełką jest jednak tryb Ambient Mode, dzięki niemu wyłączony telewizor “wtopi” się we wnętrze niczym kameleon, upodabniając się do otaczających go ścian.

Dodajmy do tego jeszcze lepszy kontrast i nasycenie kolorów, aplikację SmartThings oraz ekrany o jeszcze większej przekątnej, a otrzymamy jedne z najbardziej pożądanych telewizorów tego roku. Oto, czym skuszą nas QLED-y w 2018 roku.

Wzornictwo

Samsung doprowadził minimalistyczne wzornictwo do perfekcji. Brak ramek oraz niewidoczne mocowanie sprawią, że telewizor zleje się ze ścianą. Zwłaszcza jeśli w trybie Ambient Mode wyświetlisz na ekranie zdjęcie ściany, na której powiesiłeś telewizor.

Zero odbić

Matrycę modelu Q9F oraz Q7 pokryto powłoką antyrefleksyjną Ultra Black, która eliminuje niepożądane odbicia. Dzięki niej możemy powiesić telewizor tam, gdzie chcemy, a nie tam, gdzie światło będzie zaburzało nam odbiór filmów.

Jedna, by wszystko połączyć

Tegoroczne QLED-y będą mogły korzystać z dobrodziejstw aplikacji SmartThings. To za jej pomocą w pełni skonfigurujemy telewizor, w prosty sposób prześlemy obraz z aplikacji na duży ekran oraz połączymy QLED-a z innymi inteligentnymi urządzeniami.

Duże jest piękne

Samsung wsłuchał się w prośby klientów i postawił na telewizory o dużych przekątnych. W tym roku do sprzedaży trafią ogromne QLED-y. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że rozmiarówka nie skończy się na 75 calach i będziemy mogli kupić jeszcze większe, jeszcze bardziej imponujące telewizory.

Głęboki kontrast

Modele z serii QLED Q9F wyposażono w technologię Direct Full Array, zapewniającą bezpośrednie podświetlenie matrycy. System podświetlenia usprawniono za pomocą gęstej siatki LED-ów, dzięki której telewizor może precyzyjnie podświetlić wybrane fragmenty ekranu. Takie rozwiązanie pozwoliło poprawić kontrast obrazu i zwiększyć głębię czerni. Filmy będą wyglądały dokładnie tak, jak widział je operator.

Ambient Mode

W tym trybie QLED wyświetli treści na tle imitującym ścianę, na której wisi, niezależnie czy pomalowałeś ją kolorową farbą czy wyłożyłeś cegłą klinkierową. Oto cztery przykładowe zastosowania tego rozwiązania:

Décor. Wielki ekran wyłączonego telewizora nie jest atrakcyjny. Dlatego kiedy nie korzystasz z QLED-a, możesz wyświetlić na nim interaktywne grafiki na tle idealnie dopasowanym do twojego salonu.

Photo. Zamień telewizor w prywatną galerię zdjęć i wyświetl na nim fotografie z cyfrowego albumu rodzinnego. Możesz przesłać je ze smartfona lub pobrać za pośrednictwem chmury Samsung Cloud.

Info. Nie ma sensu co i rusz sięgać po telefon, aby sprawdzić prognozę pogody, temperaturę na dworze czy najnowsze informacje ze świata – wszystko to możesz wyświetlić na ekranie twojego QLED-owego telewizora.

Music. Kiedy QLED nie służy do oglądania filmów, sprawdzi się w roli odtwarzacza muzyki. Wystarczy sparować telewizor ze smartfonem za pośrednictwem modułu Bluetooth, aby rozkręcił każdą imprezę.

Zdaniem Stuffa

Mamy tu do czynienia ze sprzętem nietuzinkowym. Brak ramek, półprzezroczysty kabel One Invisible Connection i Ambient Mode to wszystko, czego potrzebujemy, aby pozbyć się z domu wielkich, czarnych, nieestetycznych prostokątów. Te telewizory będą pięknie prezentować się i w trakcie oglądania filmów, i podczas spoczynku.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz