Samsung pomoże ci polecieć w kosmos

Branża kosmiczna jest bezwzględna i pozwala wyłącznie nielicznym wzbić się do gwiazd. Samsung chce to zmienić.

Nie oszukujmy się, zanim Elon Musk zrewolucjonizuje podróże kosmiczne do tego stopnia, że będą tanie i powszechne jak podróżowanie samolotem, minie jeszcze wiele lat. Branża potrzebuje dekad, aby opracować tanie i efektywne sposoby wysyłania człowieka na orbitę okołoziemską, a jeszcze więcej aby upowszechnić podróże międzyplanetarne. Choć dziś jesteśmy znacznie bliżej do osiągnięcia tego, o czym marzyli futuryści z początku minionego wieku, kosmos wciąż jest dla większości z nas nieosiągalny.

Firma Samsung postanowiła zrealizować nasze marzenia o locie w kosmos za pośrednictwem aplikacji VR The Missed Spacefligh. Zaprojektowano ją z myślą o 39 rocznicy wystrzelenia rakiety Sojuz 30 z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie i pozwala nam zasiąść na fotelu jednego z astronautów. Był wśród nich jedyny polski kosmonauta, Mirosław Hermaszewski, jednak to nie on został bohaterem spotu reklamującego aplikację. The Missed Spaceflight to hołd złożony między innymi generałowi Tadeuszowi Kuziorze, najmłodszemu spośród czterech polskich pilotów wytypowanych do misji Sojuz 30, który ostatecznie nie wziął w niej udziału. Był jednym z tych, dla których kosmos był na wyciągnięcie ręki, ale nigdy nie trafił na orbitę

Mogłoby się wydawać, że generał nie ma już szansy polecieć w kosmos, ale jego marzenie mogło ziścić się dzięki aplikacji opracowanej przez Samsunga. The Missed Spacefligh nie jest symulatorem lotu kosmicznego, stanowi jednak wygodną, bezpieczną oraz efektowną alternatywę podboju kosmosu. Dzięki aplikacji każdy z nas może założyć gogle i zobaczyć to, co widzieli członkowie misji Sojuz 30: obserwować start, przekonać się, jak statek reaguje na brak ciążenia i odbyć krótki spacer kosmiczny.

– Przegapiony Lot w pełni wyraża idee zamknięte w haśle #DoWhatYouCant, które towarzyszy kampanii Samsunga Galaxy S8. Tworząc ten projekt chcieliśmy udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych, a sukces zależy tylko od naszego uporu i wytrwałości. Mam nadzieję, że Przegapiony Lot, który spełnia sen wielu o locie w kosmos, stanie się bodźcem do podążania za nawet najbardziej nieprawdopodobnymi marzeniami – przekonuje Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Na aplikację warto spojrzeć pod znacznie szerszym kątem. Mimo iż odwzorowuje wyłącznie wizualny aspekt podróży kosmicznej, może po części zrealizować marzenia tych, którzy nigdy nie polecą w kosmos ze względu na swój wiek, kondycję fizyczną czy brak pieniędzy. The Missed Spaceflight to jedna z ciekawszych aplikacji, która pozwoli przenieść się w miejsca niedostępne, poznać to, co widzieli nieliczni.

Każdy z nas ma marzenia, których nigdy nie spełni, a podróż w kosmos jest tylko jednym z nich. W przyszłości będziemy odwiedzali antyczne cywilizacje, uczestniczyli w historycznych wydarzeniach, pamiętnych bitwach czy oglądali zabytki, które dawno zniknęły z powierzchni ziemi.

PODOBNE POSTY

Odpowiedz